W czwartek nad bezpieczeństwem w Warszawie czuwało 6 tys. policjantów i ponad 1 tys. strażników miejskich. Wczoraj w Warszawie mecz ćwierćfinałowy przebiegał bardzo spokojnie i zaręczam, że jesteśmy gotowi już na półfinał - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki.

Reklama

Spokojnie było także w największej w Polsce Strefie Kibica. Wczoraj przekroczyliśmy milion gości. Mimo deszczowej aury mecz między Czechami a Portugalią oglądało w Strefie Kibica prawie 20 tysięcy fanów, a przez cały dzień bawiło się w niej blisko 60 tys. osób - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W ciągu ostatniej doby w Strefie Kibica odnotowano 56 interwencji medycznych, z czego 10 dotyczyło obcokrajowców. Pomocy udzielono m.in. Czechom, Pakistańczykowi, Australijczykowi, Ukraińcowi, Szwedowi, Kubańczykowi, Brazylijczykowi. Dwie osoby trafiły do szpitali z niegroźnymi urazami.

Prezydent Warszawy przypomniała, że od czwartku na pl. Defilad działa festiwal kina letniego zorganizowany przez jednego z operatorów sieci komórkowych. Przez kolejne dni będzie można zobaczyć największe hity światowego kina na ekranie o powierzchni 147 metrów kwadratowych - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Piątkowy seans powinien ucieszyć wielbicieli Woody'ego Allena i Hiszpanii, gdyż tego dnia będzie wyświetlony film "Vicky Christina Barcelona" z Penelope Cruz i Scarlett Johansson.

Kibice muszą pamiętać o zakazach wnoszenia do Strefy Kibica różnych przedmiotów. Chodzi nie tylko o broń, materiały pirotechniczne, butelki, kubki, puszki, substancje żrące i łatwopalne, gaz w aerozolu, kominiarki i alkohol, ale też np. parasole z ostrym końcem. Zakaz obejmuje też duże (większe niż o wymiarach: 25 cm na 25 cm na 25 cm) torby, plecaki, walizki oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny i kamery. Nie będzie też można wnosić do Strefy Kibica i na stadion megafonów, syren i wuwuzeli (trąbek, które zdobyły popularność na mundialu w RPA w 2010 r.), a także kasków. Zakaz dotyczy też banerów i flag o wymiarach powyżej 2 m na 1,5 m.