Kostium jedno- czy dwuczęściowy? Oto pytanie, które stawiamy sobie przygotowując się do sezonu plażowego. Bacznie obserwujemy swoją sylwetkę, analizując to, co należy ukryć, a czym można się pochwalić. Niestety. W wielu przypadkach szala zwycięstwa przechyla się na rzecz kostiumu jednoczęściowego. Dlaczego?

Reklama

Wszystko przez to, że wiele kobiet nie lubi eksponować wszystkich części ciała. Każda z nas często chce zamaskować pewne partie. Tylko czy kostium jednoczęściowy jest dobrym rozwiązaniem? Nie do końca, ponieważ czasem zamiast zakrywać elementy ciała - eksponuje je.

Lepszym rozwiązaniem wydaje się tankini, czyli komplet składający się z majtek oraz wydekoltowanego topu, który zawiera dobrze wyprofilowane miseczki (miękkie lub usztywniane) oraz odpinane ramiączka i który podtrzymuje biust równie dobrze, jak właściwie dobrany biustonosz. Dobrze skrojony top doskonale maskuje krągłości. Można go bez problemu podwinąć w celu opalenia brzucha czy pleców.

Kostium typu tankini ze sklepu Bodylook.pl / Bodylook.pl

Można go łączyć z różnego typu majtkami, także tymi, pochodzącymi z innego kompletu, a nawet z szortami, dżinsami i krótkimi spódniczkami, dzięki czemu otrzymujemy większą dowolność w kreowaniu plażowego looku. Tankini można nosić bez względu na wiek. Strój ten jest bardzo praktyczny, daje poczucie komfortu oraz niezbędnego luzu. To świetna alternatywa dla Pań, które chcą znaleźć kompromis pomiędzy strojem jednoczęściowym i dwuczęściowym.

Reklama