Co wiesz o Donaldzie Tusku?

Donald Tusk, jeden ze współzałożycieli Platformy Obywatelskiej, był szefem rządu w latach od roku 2007 do 2014, kiedy to otrzymał jedno z najwyższych unijnych stanowisk. Sprawdźcie, co wiecie o polskim premierze.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
 • ~prorok
  (2017-01-13 17:42)
  Wróci, ale do Cioci Angeli, obywatelstwo niemieckie ma PO dziadku z wermahtu !
 • ~mars
  (2011-11-10 14:08)
  nocna zmiana, wrog POLSKI I POLAKOW
 • ~Robin
  (2011-11-10 08:12)
  Co chcecie - mamy polskiego FIRERA - jednak coś z DZIADKA w genach zostało !!!
 • ~Kaeolka
  (2011-12-31 10:13)
  Herr Tusk
 • ~konstytucjonalista
  (2015-06-24 17:54)
  Skompromitowany S i k o r s k i ucieka z Polski. Podobno ma dołączyć do Kulczyka i Kwaśniewskiego


  Były marszałek Sejmu ma zrezygnować z kontynuowania politycznej kariery w Polsce. Jak dowiedział się dziennik „Fakt”, S i k o r s k i znalazł miejsce w amerykańskim think tanku – Atlantic Council. Ma tam być jednym z międzynarodowych doradców, obok m.in. Jana Kulczyka i Aleksandra Kwaśniewskiego.

  W poniedziałek R a d o s ł a w S i k o r s k i złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Zastanawiano się, co będzie robił w najbliższym czasie, kiedy jego zapowiedzi startu w wyborach z „jedynki” na liście PO w Bydgoszczy spotkały się z chłodnym przyjęciem wśród partyjnych kolegów.

  „Fakt” ustalił, czym najprawdopodobniej będzie zajmował się skompromitowany m.in. aferą taśmową S i k o r s k i. Bliski znajomy marszałka miał potwierdzić dziennikowi, że na byłego już marszałka czeka posada w słynnym amerykańskim think tanku Atlantic Council.

  Jak podaje „Fakt”, pod koniec stycznia S i k o r s k i gościł w Waszyngtonie na zaproszenie Atlantic Council. Jest to jeden z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych think tanków – ośrodków zajmujących się doradztwem – na świecie.

  Działa od ponad 50 lat i słynie z zatrudniania byłych premierów czy prezydentów, korzysta z wiedzy szefów największych światowych koncernów – zaznacza „Fakt”.

  Informator dziennika twierdzi, że Radosław S i k o rs k i dołączy do Rady Międzynarodowych Doradców, gdzie zasiada już trzech Polaków: Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski i Zbigniew Brzezinski.

  „Fakt” nie wie, ile będzie na swojej nowej posadzie zarabiał były szef MSZ, ale dyrektorzy mogą tam liczyć na 100 tys. dolarów rocznie, a doradcy zarabiają więcej. Czy R a d o s ł a w S. nadal będzie ośmieszał polską dyplomację, Polskę i nas wszystkich opowiadając o wydarzeniach politycznych w Polsce, w których uczestniczył, i to za niezłe wynagrodzenie ?
 • ~m
  (2015-06-26 15:40)
  Kulczyk zostal odznaczony za skuteczne okradanie Polaków ten żyd i wielu mu podobnych to wyspecjalizowani zlodzieje to bewzgledna anty-polska bnada
 • ~silva
  (2015-06-27 18:02)
  Nowe hasło Platformy "Kolej na Ewę" już wyśmiane przez internautów.
  A ja ? Chyba się zesram !
  "Kolej na Ewę", tak to sobie wymyśliliśmy - mówiła dziś rano Ewa Kopacz, opowiadając o swoich planach objechania Polski koleją. A na Twitterze hashtag #KolejNaEwę miał stać się hasłem skupiającym uwagę internautów. Stał się jednak przyczyną kpin, przed czym już rano przestrzegali Platformę niektórzy komentatorzy:
  Tak – po Bronku kolej na Ewę !
  Najpierw Tusk, potem Sienkiewicz, Arłukowicz, Sikoeski, Wincent i inni , a teraz kolej na Ewę !
  A może kolej na nią, aby jednak przekopała ten teren na głębokość 1 metra ?!
 • ~ballest
  (2011-11-09 09:44)
  Tusk to typowy zakompleksiony Polaczek...do tego krętacz i obłudnik...po prostu nie odbiega od normy przeciętnego Polaka
 • ~roman
  (2017-01-10 08:39)
  Nie mój cyrk, nie moje małpy
 • ~kasia
  (2011-11-09 18:22)
  premierowi pomagaja wszystkie telewizje dobrze dobranych pajacow dziennikarze komenuja kazdy temat jak chca przeciez ludzie to nie analfabeci tez rozum swoj maja nie potrzeboja glupich komentarzy
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.