Co wiesz o starości?

Żyjemy coraz dłużej. Nasi przodkowie sprzed 5 tysięcy lat umierali najczęściej jako 20-latkowie, my zaś żyjemy średnio 80 lat (kobiety o 6 lat dłużej niż mężczyźni!). Sprawdź, jaka jest twoja wiedzę na temat starości i typowych dla tego okresu schorzeń?
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~abc
    (2013-04-20 18:40)
    Jezeli : Za próg starości (w znaczeniu medycznym) przyjmuje się... 60 lat, to
    jak taki 60-letni starzec ma pracowac do 67 roku zycia aby nabyc prawa emerytalne. Kto to potrafi wytlumaczyc?
  • ~optymista2012
    (2012-11-08 16:04)
    1 wrogiem jest dym papierosowy
    2 obżarstwo
    3 brak ruchu
  • ~nielubie fałszu
    (2011-12-18 16:59)
    te 20 lat to bzdura umieralność dzieci w pierwszym roku życia była duża nie było szczepionek i szczucznego mleka , a ci co przeżyli tą selekcje to do 100 lat mogli żyć .
  • ~janinaH
    (2013-08-24 11:49)
    Masz rację autorze( nie lubię fałszu )
    Jeszcze 55 lat temu umieralność noworodków i śmiertelność dzieci była 1-1
    Liczyło się średnia życia bardzo krótka .
    To teraz umieralność jest większa w przedziale 50 a 60 niż w tedy .Żyją dużej ci właśnie urodzeni przed drugą wojną światową i prawie brak umieralności dzieci .
    O tym się nie mówi a ni nie pisze w w gazetach tylko powtarzają propagandę do konkretnego celu państwowego np.wydłużenie wieku emerytalnego .
  • ~janinaH
    (2013-08-24 11:32)
    Nie słyszałam jeszcze aby mężczyzna miał osteoporozę , ta choroba dotknięci są przeważnie kobiety które rodziły dzieci
    Ciąże tak wyeksploatują organizm matki , że on już nigdy się nie odbuduje .
    Podobnie jak wydobyty węgiel z kopalni ,
    Pastwa które chcą utrzymać stan obywateli w przyroście naturalnym muszą dbać ale to bardzo o kobiety bi one wyniszczają się rodząc dzieci a nie zmuszać nas do 67 lat pracować
  • ~Quiz
    (2012-04-17 07:36)
    Ze ZAWSZE przychodzi ale nikt sie z nia nie liczy tak jakby to byla jakas inna niewazna ludzka rasa , ktora nie ma juz potrzeb i pozbawiana jest radosci ci do ktorych NIEUCHRONNIE nadejdzie nazywaja ja Geriatrtyk i bezwzglednie ta rase lekcewaza choc nie tak znowu wiele lat ich dzieli do wstapiena do tej rasy raz na zawsze bez powrotu .. :)
  • ~alice
    (2013-01-09 21:11)
    palę, nie piję alkoholu, ruch w ogrodzie + czytanie i Internet. Zapraszam na stronę humor-ole, seniorka też może coś stworzyć :)
  • ~Alice
    (2013-01-09 21:17)
    9/10, bo podałam 70 lat dla progu starości zamiast 60, a mam 60+ i nie wydaje mi się abym była na progu starości :D
  • ~luska