Co wiesz o infekcjach dróg oddechowych?

Zapalenie gardła lub oskrzeli dotyka nas przynajmniej raz w sezonie, zaś małe dzieci zapadają na przeziębienie nawet 6-8 razy w ciągu roku. Nic dziwnego, że choroby atakujące górne i dolne drogi oddechowe są najczęstszą przyczyną wizyt w gabinecie lekarskim. Sprawdź, co wiesz o tych infekcjach.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
 • ~80nanek1
  (2011-10-06 17:03)
  nigdy sam nie paliłem ,a nabawiłem się POCHP.TO JEST POKŁOSIE ,ZE WSZĘDZIE PALONO PAPIEROSY IDYM PAPIEROSOWY JEST WSZECH OBECNY
 • ~Kazimierz W
  (2012-04-05 09:58)
  Gardło- jeszcze 10 lat temu myślałem że umrę z powodu ciągłego bólu gardła. Z zasłyszanych różnych porad wybrałem:
  codziennie wieczorem po umyciu zębów, na noc rozgryzałem 1 kapsułkę witamy D. Olej z rozgryzionej kapsułki oblewał gardło lecząc błony śluzowe jamy ustnej.
  Zamiast gorących płynów piłem chłodne a później ZIMNE co hartowało moje schorowane gardło. Po rocznej kuracji mogę zimą czy latek pić płyny prosto z lodówki i skończyły się choroby gardła.
  Życzę powodzenia KW
 • ~lysedo
  (2014-01-11 21:41)
  Wiem że nie mogę pić zimnej wody , jeść ostrych potraw, unikać dymu wszelkiego rodzaju . A najgorsze to są gorące dni i zima . Sam jestem chory na astmę oskrzelową i już przeżyłem niejeden atak to mi już nikt nie powie że to choroba przejściowa. Jestem w grupie chorych co mają zaawansowaną chorobę. Nie miałem pojęcia co to znaczy skrót POCHP to teraz wiem że powoli umieram. Pozdrawiam wszystkich i dziękujnę za uwagę.
 • ~lol
  (2012-01-23 15:56)
  ~80nanek1 - na swój analfabetyzm masz jakieś wytłumaczenie także?
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.