Co wiesz o antykoncepcji?

Badania pokazują, że Polacy wciąż niewiele wiedzą o zapobieganiu ciąży. Sprawdź, jaka jest twoja wiedza na ten temat.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
 • ~Poparcie dla antykoncepcji
  (2011-12-14 17:32)
  Ludki, antykoncepcja nie powoduje śmierci zarodka, to co wypisujecie to kościelne kłamstwa. Szacuje się, że w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej tylko u 1,5% dochodzi do zapłodnienia i blastocysta nie może się zagnieździć (blastocysta nie jest embrionem, to 56 komórek bez żadnej funkcji). W cyklach naturalnych tylko 25% zagnieżdża się, 75% obumiera. Tego już w katolickich mediach nie piszą. Antykoncepcja hormonalna jest bardziej pro-life niż npr. Poza tym nie dochodzi do śmierci zarodka, bo blastocysta nie jest organizmem żywym, ale zespołem komórek, dochodzi co najwyżej do wydalenia blastocysty. Większość jest roniona z krwią miesięczną z powodu np uszkodzeń genetycznych, czy działania ciał odpornościowych matki, kobiet nawet nie ma świadomości ciąży. O ciąży mówimy po zagnieżdżeniu się blastocysty i rozpoczęciu rozwoju. Jest to logiczne, ponieważ dopiero wtedy pojawia się hormon gonadotropiny kosmówkowej, który świadczy o ciąży. Poza tym zmiana wyściółki macicy, która Wam błędnie kojarzy się uśmiercaniem zarodka jest działaniem leczniczym, zbawiennym dla kobiety - zapobiega rakowi endometrium, obitym miesiączkom (a więc również anemii), wykorzystuje się to działanie w leczeniu endometriozy, torbieli, mięśniaków, zapobiega tym schorzeniom. Zastanówcie się choć przez chwilę, co jest ważniejsze: zdrowie kobieta, ochrona przed rakiem, czy teoretyczna możliwość wydalenia blastocysty.
 • ~dron
  (2012-08-17 19:49)
  mamy takiego min. jarka PÓŁgłowina co to słyszy płacz zamrożonych zarodków
 • ~m
  (2012-10-30 08:48)
  ~Poparcie dla antykoncepcji2011-12-14 17:32 Zapomniałaś/łeś tylko pisząc ten elaborat, o jednym "drobnym szczególe": TA BLASTOCYSTA, O KTÓREJ SIĘ TAK ROZWODZISZ, TO JEST ŻYJĄCY CZŁOWIEK!!! Życie człwieka rozpoczyna się w momencie zapłodnienia(!), a nie zagnieżdżenia. I jest to niepodważalny fakt potwierdzony przez naukę, medycynę i biolgię (a nie jak sugerujesz "kościelne kłamstwa). Zastanów się przez chwilę, co jest ważniejsze: życie człowieka, czy niepohamowane uleganie popędowi seksualnemu jego rodziców... Ps. Tableteki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko raka innych narządów.
 • ~sandra
  (2017-01-11 13:47)
  zycze duzo zdrowia tym kobietom ktore biora srodki antkoncepcyjne zeby nie dostaly raka pierxi czy macicy a przede wszystkim ROZUMU I WIEDZY
 • ~Katarzyna z Pułtuska
  (2011-12-15 09:54)
  Mam już siedmioro dzieci i wiedza o tym, co to jest antykoncepcja do niczego nie jest i nie była mi potrzebna!
 • ~hihi
  (2017-01-11 10:54)
  kończyć w gębie-miłe i bezpieczne.można wypluć
 • ~money, money, money must be funny in..
  (2012-08-17 17:23)
  Coraz wiecej mlodych kobiet naraza sie na przewlekle migreny, powazne kalectwo lub smierc ze wzgledu na "wylew do mozgu"/udar spowodowane doustnymi pigulkami antykoncepcyjnymi. Koniecznie sprawdz czy jestes wsrod kobiet o podwyzszonym ryzyku zanim zdecydujesz sie na te srodki.
 • ~tygr
  (2017-01-11 12:18)
  Jak nie wiadomo to zawsze się można zgłosić o pomoc do farmaceuty.
 • ~do:~money, money, money must be funny in..
  (2012-08-17 18:09)
  Tak, strasz je te gloopie baby.
  A moze ty facet zalozysz sobie gumke i zona / przyjaciolka nie musi nic brac?
  Ma ochote, nie ma migreny, dzieci nie bedzie.
 • ~do:Katarzyny
  (2012-08-17 14:13)
  Mam już siedmioro dzieci i wiedza o tym, co to jest antykoncepcja do niczego nie jest i nie była mi potrzebna!

  Jesli potrafisz je wyzywic, zapewnic porzadne wyksztalcenie to mozesz urodzic jeszcze dziesiecioro.
  Jesli nie- to po prostu glupia jestes. Szkoda mi dzieci, ktore maja tak nieodpowiedzialnych rodzicow.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.