Co wiesz o rozbiorach Polski?

wróć do quizu
  • ~grew
    (2013-05-10 11:46)
    Kiedyś dokonywano ich przy użyciu siły dziś dokonuję sie ich w inteligetniejszy sposób .
  • ~jeszcze Polska nie zginęła........
    (2012-05-03 17:13)
    Historia POkazuje ,że POLSKA była zdradzana przez ostatnie wieki i tak jest do dziś.Zawsze znajdą się sprzedawczyki,którzy zdradzą ojca i matkę dla własnych korzyści.
    Polska to nasz matka,ojczyzna,sPOniewierana dziś,nie dopuścimy,aby szakale rozmienili Ją na drobne.
  • ~q
    (2012-05-03 18:42)
    NIE ZNAM KRAJU KTORY BY MAIAL TAKA DUZA ILOSC LUDZ DLA KTORYCH WOLNOSC NIC NIE ZNACZY ? TO ZNACZY ZE WIEKSZOSC POLAKOW UWAZA SIE ZA GLUPSZYCH OD INNYCH NARODOW I ZUPZLNIE SWIADOMIE CHCE ROZBIOROW - czyli ci co glosuja na Palikota Komorowskiego PO po prostu uwazaja sie za glupszych od innych narodow
  • ~Alizar
    (2012-05-08 13:02)
    Wiem,że trwa V rozbiór,co dla wielu jest do tej pory niewiedzą z powodu ich gnuśności umysłowej.
  • ~bronek Borat
    (2013-05-09 11:31)
    ~pol anka2013-05-08 22:21 towarzyszu,ale ci czerwoni łajdacy w tym pustym łbie namieszali,człowiek radziecki
  • ~historyk
    (2015-04-09 10:50)
    Rozbiory Polski były przyczyną takiej samej głupoty szlachty jaką ma dziś partia PIS.
  • ~historyk
    (2012-04-22 05:36)
    Historia lubi się powtarzać, nasi rządzący i pseudo niby politycy jeżeli są patriotami nie zdrajcami niech o tym pamiętają. Z tego co obecnie kreują widać,że niedługo będziemy śpiewać pieśni powstańcze i wzywać do zrywów narodowych.
  • ~Jeszcze Polska nie zginęła !
    (2012-05-01 12:13)
    jakie tam rozbiory raczej podziały
  • ~debesciak
    (2015-04-08 15:10)
    21/20 kto da więcej?
  • ~kiki
    (2015-04-07 12:16)
    Fajny test :d
  • ~pol anka
    (2013-05-08 22:21)
    trzy poprzednie pięknie zaaranzował Kościół, obecny też ale udało się nie stracić niepodległości. Polacy nic się nie stało. Kościół jest największym obszarnikiem w Polsce.Ale to przecież normalne, a trzeba jeszcze oddać ziemie utracone na Dominikanie
  • ~nsdapis
    (2012-05-04 10:11)
    lepiej nie PISzcie już niczego - proponujecie zabrać Polskę z Europy i z całego świata, jak zabawkę z piaskownicy, zabrać szmat polskiego gruntu i wyizolować się od wszystkiego na ukradzionym Księżycu ?! Jesteście pokręceni, Polski nie da się przenieść.
  • ~arek
    (2012-07-22 02:39)
    17/20. nieźle, maturę zdawałem już jakis czas temu na rozsz., daty pozapominałem :P
  • ~hehehe
    (2015-04-08 08:57)
    20/20
  • ~koba..
    (2012-03-29 15:55)
    Przyczyną rozbiorów były ..obieralni królowie .. liberum veto ..brak polskiego mieszczaństwa..(domonował element semicki)...i co najgorsze germańska agresywność..
  • ~doświadczony
    (2012-03-28 23:53)
    Pierwszy rozbiór Polski był w roku 1772, drugi w 1793 a trzeci w roku 1795.
  • ~sims 3
    (2013-02-20 21:55)
    niccccccccccccccccccc nie rozumiem
  • ~-Atyz
    (2012-04-14 17:27)
    Historyk ma racje ,to były rozbiory RZECZpospolitej
  • ~historyk
    (2012-03-30 09:20)
    Co za bzdura. Żadnych rozbiorów nie było. Polska powstała w 1945 roku.
    Przestańcie zmieniać historię, i mieszać młodym ludziom w głowie.
  • ~Dziejowidz
    (2012-05-01 00:41)
    Rozbiory były dziejową koniecznością - Polacy potrzebują dyscypliny. Nie potrafią się sami zdopingować, więc potrzebny jest obcy but. Jedynie on potrafił wymusić uległość, której wymusić nie potrafili królowie dynastyczni jak i władcy elekcyjni.
    Niestety z tej lekcji Polacy nie wyciągnęli właściwych wniosków. Świadczy o tym uległość wobec ZSRR, USA i Unii Europejskiej.

Może zainteresować Cię też: