1/13
Czy w tej sytuacji możesz jechać na wprost dowolnym pasem ruchu, gdy w tunelu nie ma innych pojazdów?
źródło: Materiały Prasowe
  • Tak
  • Nie
  • ~kristopfer
    (2017-02-12 12:00)
    zawsze należy uzywac kierunkowskazow i nie uzywac tel.komorkowych to będzie wszystko przejzyste i proste...
  • ~Alex44PL
    (2017-02-11 19:02)
    zgadzam się z ~kierowca Mam nieodparte wrażenie, że autor tego quizu nie zdałby testu na prawo jazdy... :-) Gorzej, że niektórzy mogą się w przyszłości zasugerować tymi BŁĘDNYMI odpowiedziami...
  • ~kierowca
    (2017-02-10 17:33)
    Pytania 2 i 5: jaki jest sens sygnalizować zmianę kierunku ruchu jeśli nie zmieniam pasa ruchu? W pyt. 2 jest NAKAZ jazdy w prawo, więc nie mogę pojechać w lewo, w pyt. 5 nie zmieniam pasa ruchu - nadal jadę drogą z pierwszeństwem.
  • ~siesiek
    (2017-02-14 13:45)
    za kółkiem 50 lat jestem [hura zdałem celująco 13\13]
  • ~michał
    (2017-02-20 18:11)
    ad. pytania nr 2 testu .Do poprzednich dwóch moich wpisów dorzucę jeszcze ,że kierunek jazdy nie jest tym samym co kierunek w ujęciu geograficznym i nie wyznacza go położenie słońca czy gwiazd tylko znaki drogowe pionowe i poziome i tylko w wypadku ,kiedy chcemy go zmienić należy włączyć ZAWCZASU odpowiedni kierunkowskaz. Prawidłowa odp. NIE. AMEN
  • ~michał
    (2017-02-20 12:19)
    W pytaniu 2 prawidłową odpowiedzią powinna być odp.NIE ,ponieważ jest nakaz jazdy w prawo i kierujący nie ma innej możliwości więc nie zaskoczy pozostałych uczestników ruchu tym manewrem.Autora tego testu odsyłam do literatury fachowej np.autorstwa prof. Ryszarda A.Stefańskiego .W prace naukowe tego naukowca powinni obowiązkowo zaglądać także mądrale z WORDów.Jeden taki kiedyś powiedział mi,że kierunkowskazy lepiej dawać więcej niż mniej.Pełen profesjonalizm ,co nie?
  • ~michał
    (2017-02-20 12:38)
    Do mojego poprzedniego wpisu dodam jeszcze,że przykładowo przed wjazdem np. na rondo również ustawiony jest znak z tej samej grupy czyli nakaz jazdy w określonym kierunku i jakoś nikt nie włącza kierunkowskazu prawego przed wjechaniem na rondo ,a wszyscy wjeżdżając na rondo skręcają w prawo, a nie w lewo.
  • ~JAGODA
    (2017-02-17 16:44)
    "Gościu" ! Piszesz, że kobietom nie powinno się dawać praw jazdy!?? A ja ci mówię, że piszesz bzdury!" ..... Byle co jesz, byle co gadasz"! Równie dobrze mogę napisać, że mężczyznom nie powinno się dawać praw Jazdy!!! A w jakim ty kraju żyjesz,co?? Jest równouprawnienie, czy nie??! ! Znasz chociaż trochę prawa człowieka w Konstytucji!? A tak nawiasem mówiąc, według statystyk, to właśnie Kobiety powodują mniej wypadków drogowych! I co ty na to , cwaniaczku?! Mam prawko już 21 lat, wypadku nie spowodowałam!
  • ~Roberto
    (2017-02-12 01:46)
    13/13. Jak się patrzy na ludzi którzy jezdza to mam wrażenie że nie mają pojęcia o przepisach panujących na drogach.
  • ~"Swiatowid"
    (2017-02-12 05:40)
    Co za " lunatyk" wprowadzil do sprawdzianu (testu) w odpowiedziach "tak" i "nie " trzy kolory : zielony, czerwony i czarny , bez udzielenia wyjasnienia ich znaczenia. Ktory kolor odpowiada "tak" a ktory "nie" przy tych trzech kolorach ? A co ten czarny znaczy "albo" "moze" Czy tak "genialnie" jest zredagowany podrecznik do nauki prawa jazdy ? Rezultaty widac na drogach ! Liczba karamboli nie maleje.