Hatakumba w dniu dzisiejszym. Sprawdź, czy mówisz po polsku lepiej niż politycy

wróć do quizu
  • ~qqq
    (2017-09-22 21:05)
    Nie wiedziałam że "brać coś na tapet" jest poprawne, zawsze mówiło się "na tapetę". W punkcie 10 są 2 niepoprawne odpowiedzi.
  • ~dzid ek
    (2017-09-22 22:10)
    Nie wiem dlaczego pan Bralczyk lubi mowę "krótkometrażowego " ? Przecież słyszę od lat: "majom , wezmom , pójdom" itd. A mama była politologiem , humanistką , bibliotekarką ? Cuś , nie tak !
  • ~Gaga1
    (2017-09-23 14:11)
    Nigdy nie slyszalam o "szybowaniu w dol"!!! Chyba cos nie tak! Poza tym stawiac zaimek "mi" na poczatku zdania tez nie jest poprawne. Tak mnie kiedys wszyscy swietni polonisci uczyli.
  • ~Skończyłem tylko Podstawówkę.
    (2017-09-23 23:46)
    Ja też słyszę to -"om" w końcówkach. Tu mi przypomina się wierszyk Pana Jerzego Kerna , który tak to ujmował ,że ... ".Między Bugiem ,Odrom i Nysom - to najmądrzejsze ze wszystkich - my som "
  • ~Jabis
    (2017-09-24 06:46)
    Mamusia. Bliźniaków: - " z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki życzenia te od matki"; polonistka, cenzorka w IL. To!!! Gdzie to resortowe dziecko ... miało nauczyć się polszczyzny? Najlepiej z mowy bliźniaków zakpił Waldemar Łysiak ... przyjaciel PIS. O!
  • ~Biedra
    (2017-09-24 12:47)
    udało mi się to rozwiązać.Chociarz było trudno.
  • ~wyborca/giemby mieli pelne frazesuf nicem gimbusy jakie
    (2017-09-25 21:42)
    Zawracanie D. i gitary. Mamy pelno profsorruf co to gadajo jak najenci, a jal trza Ludzi bylo bronic od poniewierki wszelakiej to giemby mieli w kubel
  • ~BEN-HUR
    (2017-09-28 12:39)
    szkoda nawet komentować o polskich politykach -oni robią NIC tylko dla kasy i stanowisk żeby mieć wpływ na cokolwiek - reszt ę czyli całe polskie społeczeństwo mają głęboko w czterech literach -POLACY trzeba z całą mocą tępić to tałatajstwo pseudo plityczne
  • ~malinovy
    (2017-10-04 09:19)
    Sami sobie zróbcie test drodzy Autorzy. Błąd na błędzie. Przykre, ale to Wy, między innymi, jesteście odpowiedzialni za kulturę języka.
  • ~basia
    (2017-10-04 12:23)
    w mowie polityków i brak poprawnej wymowy i jeszcze częściej sensu
  • ~waldi
    (2017-10-13 10:07)
    Takie słowa jak zrobiom przyjdom majom bendom złapiom i wiele innych używane przez ludzi podobno wykształconych przez Polskie uczelnie świadczy o poziomie tych uczelni.Wstyd i żenada żeby tak Polacy, mówili ale to jest również wina rodziców.Wstyd mi za polityków i za media, mam 65 lat i mnie w szkole wychowano prawidłowo.Proponuję tym nieukom aby przeczytali chociaż kilka książek poprawnie napisanych.
  • ~Snajper
    (2017-12-24 16:55)
    Jo niy musza godaci po polsku jak w sejmie pacióloki
  • ~Wanda
    (2018-01-31 15:44)
    W quizie niepoprawne odpowiedzi.czas na naukę szanowni twórcy quizu.
  • ~Psm
    (2018-02-01 00:23)
    Od kiedy jesteśmy w Unii mamy np kwoty mlęczne
  • ~jerzy
    (2018-02-04 21:51)
    Najbardziej mnie wkurza jak słyszę polityków - i to tych z najwyższej półki - jak zwracają się do kobiety " proszę panią", zamiast "proszę pani. Ponadto niefajnie brzmi np. - "w tym okresie czasu", zamiast - "w tym czasie albo "w tym okresie".
  • ~WM
    (2018-02-05 21:52)
    Co tu mówić o politykach naszych skoro jak czytam niektóre wypowiedzi i komentarze naszych internautów to już nie wiem jakie szkoły Ci ludzie ukończyli. Ortografia, gramatyka, stylistyka zdań czy też nie zrozumiałe wypowiedzi!!! I po co mam dalej sięgać, aż do polityków? Te nasze głąby już mi wystarczają! Z szacunkiem " JA BYĆ "
  • ~Andinek
    (2018-04-26 06:44)
    zrobiłem ten test!!!! WYNIK : na 100% jestem w ciąży... :[
  • ~Wawa21
    (2018-05-07 16:49)
    Ten quiz ułożył ktoś dla żartu?
  • ~Bolo
    (2018-06-02 17:20)
    W samym tytule artykułu jest błąd powielany przez wiele osób .." w dniu dzisiejszym" ...mowa wata jak mówi profesor Bralczyk ...można powiedzieć przecież : dziś, tego dnia, obecnie ...wydaje się ludziom, że mówią ..hmmm tak elegancko ... Ps. W dniu wczorajszym to wczoraj, w dniu jutrzejszym to jutro. To słynny przypadek czekolady czekoladowej lub masła maślanego.
  • ~Jaro
    (2019-05-11 22:26)
    A słyszeliście gamonie o konstruowaniu i późniejszym czytaniu własnych testów ze zrozumieniem?

Może zainteresować Cię też: