Co wiesz o smogu? Co to jest i skąd się bierze?

wróć do quizu
  • ~Biały Murzyn Kunta-Kinte
    (2019-06-17 11:54)
    Niemiec umie robić biznes - Pozbył się szrotu za lepszą kasę niż złomownie, a polactwo ma problem. To samo tyczy się tzw. ocielenia klimatu i emisji CO2. Jak Niemiec ( i nie tylko on) rozwijał przemysł i emitowali do atmosfery megatony różnego badziewia nie było problemu. Problem, a raczej złoty interes jest teraz. Niech płacą kraje, które nie miały szans z wiadomych względów się rozwijać. Bez surowców, bez zbytu - czyściutki pieniądz!!! Brawo wy - jak powieda klasyk.
  • ~Pusty Śmiech
    (2019-05-19 20:42)
    Smog to jest syf, który się z Wyborczej. Tak jak i antysemityzm, cierpiące karpie, Nowacka, holokaust dzików....
  • ~Zodiak
    (2019-03-02 17:23)
    Wiecej betonu a mniej zieleni ludzie sami zgotowali sobie taki los
  • ~Tygrys
    (2019-02-25 21:17)
    To wszystko jest lipa zawsze paliło się węglem i nie było zadnegosmogu teraz jakiś głupek wymyślił coś takiego J będą ludzi karać chodzić po mieszkaniach i sprawdzać czy kto pali ale z kat będą mieć tych ekspertów Polska to naprawdę dziwny jest Kraj tu wszystko jest nie dobrze
  • ~observe
    (2019-01-31 06:02)
    Smog ;-to wspaniala rzecz :- nie widzi sie daleko ,nie lazi sie po Plantach bez celu a wszyscy Ci na dole czy gorze moga bez wydawania pieniedzow zachlystac sie niebieskim dymkiem !Ot co !
  • ~Kielczanin
    (2019-01-23 11:55)
    Kto widział w życiu smog ten wie, że mówienie o smogu w Polsce to brednie. Byłem tydzień temu na Śląsku, gdzie leżał kilkudniowy śnieg. Biały. Samochody też jeździły w miarę czyste, a nie pokryte oleistym brudem jak w czasie smogu. Ludowi trzeba wyznaczać kolejne cele walki. Inaczej mógłby się wziąć za walkę z władzą.
  • ~wethaed
    (2019-01-08 13:48)
    Pod hasłem smog, którego w Polsce po zniszczeniu przemysłu, praktycznie nie ma, bo jest to po prostu zwykły nieszkodliwy dym, szerzy się propagandę mającą na celu sprzedaż tzw. nowoczesnych kotłów. Podczas gdy wystarczyło by nauczyć ludzi palić w starych kotłach i natychmiastowy spadek dymu o co najmniej 50-70% byłby zrealizowany. Najgorszy nie jest smog/dym, lecz dioksyny powstałe w wyniku spalania śmieci plastikowych a to jest kwestia uświadamiania ludzi i sensownego podejścia do zbioru śmieci.
  • ~PL
    (2019-01-07 08:50)
    Samochodów jest za dużo. Po za tym w Krk. Szkopy przejęli kombinat metalurgiczny(przez pośrednika, bo Im nie wolno), i trują. Puszczają dym po zmroku, żeby nie było widać. Smród przypomina ten z lat 80-tych. A w 90-tych było czyściej.
  • ~wolenty
    (2018-12-22 17:21)
    Trudno znaleźć snieci,których spaliny są bardziej trujące od spalin substancji smolistych. Właśnie takie substancje zawiera węgiel. Spalanie smoly wymaga wysokiej temperatury, w przeciwnym razie ulega ona rozkładowi i ulatnia się w postaci dymu. O dalszych skutkach obecności tego dymu nie będę pisał. Podobne zjawisko występuje przy spalaniu drewna, zwłaszcza wilgotnego. Dla wielu jest to ulubiony sposób spalania. Pozostało to prawdopodobnie po trociniakach z prl. Natomiast jeżeli chodzi o pelet z trocin to występują tu chemikalia stosowane przy produkcji płyt wiurowych. O szkodliwości takiego dymu trudno wyczerpująco się wypowiedzieć. Wyjściem z tej sytuacji jest budowa osiedlowych pieców wysokotemperaturowych w których można spalać nawet opony sanochodowe bez najmniejszej ilości dymu. Takie piece są stosowane w krajach skandynawskich w środku osiedli mieszkaniowych. W tych piecach są spalane śmieci, bez najmniejszego wpływu na czyste skandynawskie powietre.
  • ~DANUTA
    (2018-12-18 17:22)
    MIESZKAM-NA-SLASKU-NIC-DODAC-NIC-UJAC
  • ~Didi.
    (2018-11-10 12:03)
    Śmieci dzielą się na palne i niepalne. Palne dzielą się na palne w dzień oraz palne w nocy. Tak twierdzi spora część obywateli, którzy twierdzą, że nie przeszkadza im to być dobrymi patriotami.
  • ~gacek
    (2018-10-06 21:44)
    Smog jest wtedy kiedy koszty wywozu śmieci przewyższają koszty ogrzewania domu. Wtedy problem sam się rozwiązuje.
  • ~Olek
    (2018-10-06 16:59)
    To wypuszczane przez totalnych szpetne gazy
  • ~hvbtugv
    (2018-09-10 17:36)
    jbg
  • ~Cz01
    (2018-08-26 20:53)
    Tak jakoś się składa, że tenże smog pojawia się w miastach zabudowanych bezmyślnie i okalanych pierścieniem osiedli domów jednorodzinnych, a tam, jak powszechnie "nie wiadomo" spala się wszystko. Brak poprawnego przewietrzania miast wskutek błędnych koncepcji urbanistycznych, nie samochody. Również na wsiach w bezwietrzne dni nie można oddychać, bo człowieki spalają co popadnie, zatem nie dajcie się otumaniać.
  • ~Ekolog
    (2018-08-16 07:52)
    Najbardziej trujace to sa smieci, ktorym Polacy zima pala w swoich piecach!
  • ~kapral Wacek
    (2018-08-15 17:22)
    Bdb Minister i kąpetentny. Można go porównać talentami dowódczymi do Rydza-Śmigłego !
  • ~ela ela
    (2018-06-10 15:19)
    teraz po spaleniu wszystkich wysypisk w calej polsce i miljony butelek plastikowych nie ma smogu a spalenie jednej butelki w domowym piecu to odrazu smog i wielka kara ale checa gdzie ekologia i drony ktore lataja nad kominami domow
  • ~Z22
    (2018-05-19 23:17)
    Dziwnym zbiegiem okoliczności histeria ze smogiem zaczęła się wtedy gdy PiS przyjął plan węglowy a w Paryżu podpisano umowę o zastosowaniu na szeroką skalę geoinżynierii.
  • ~xxl
    (2018-05-05 10:03)
    Najbardziej trują te małolitrażowe samochodziki F 126p!!!!!!!!!!!

Może zainteresować Cię też: