Co wiesz o smogu? Co to jest i skąd się bierze?

wróć do quizu
  • ~TT Anioł
    (2018-04-09 02:47)
    Prawiem zgodL jak go trzasnąć kilka lat temu w krk Anioł
  • ~linka
    (2018-04-09 08:39)
    Smog to chemtrails.... i wszystko jasne...wystarczy obserwować co się dzieje nad naszymi głowami...
  • ~Diesel
    (2018-04-21 19:31)
    Ilość samochodów z silnikiem Diesla jest coraz więcej i coraz większe jest zagrożenie smogem. Nam natomiast próbują wmówić, że za smog odpowiadają domy opalane węglem, które z powodu coraz nowszych technologii ocieplania domów zużywają coraz mniej węgla. Dodatkowo zużycie węgla spada również z powodu zakładania paneli słonecznych. Nikt nie przedstawia wiarygodnych danych jak kształtuje się sprzedaż węgla w Polsce do celów grzewczych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat a jak kształtuje się sprzedaż olejów napędowych. Ciągle tylko zaklinanie rzeczywistości.
  • ~Statystyk
    (2018-04-21 21:26)
    Z danych statystycznych z rocznika statystycznego wynika, że w przypadku zużycia finalnego paliwa węglowe są drugim najważniejszym rodzajem zużywanych nośników, których udział obniżył się z 21% w 2005 r. do 18% w 2015 r. Najistotniejszym nośnikiem energii były w 2015 r. paliwa ropopochodne, których udział wyniósł 32%. W latach 2005-2015 wzrósł udział sektorów transportu i usług w finalnym zużyciu energii, a spadły udziały przemysłu, gospodarstw domowych i rolnictwa. W roczniku statystycznym czytamy, że wzrost udziału transportu był największą zmianą w omawianym okresie, a przyczyną była rosnąca rola drogowych przewozów towarowych. Zużycie paliw w transporcie drogowym pomiędzy rokiem 2005 a 2015 zwiększyło się o 40% (roczne tempo wzrostu 3,4%), przy jednoczesnym wyraźnym (o 30%, 3,6 %/rok) spadku zużycia energii w transporcie kolejowym. W tym samym okresie zużycie energii do celów grzewczych w gospodarstwach domowych spadło z ok. 17% do 12% w 2015r. Gdyby rozpatrzyć okres dłuższy np. ostatnie 25 lat od 1990 do 2015 to różnice te by były jeszcze bardziej znaczne. Więc to co mówią w mediach o głównej przyczynie wzrostu smogu wygląda na wielką ściemę.
  • ~laa
    (2018-05-01 19:30)
    Chemtrals trują nas systematycznie, swiadomie i planowo za wiedzą i przyzwoleniem naszych władz, a wy się martwicie smogiem. smog to mały pikuś w porównaniu z chemtralisami
  • ~xxl
    (2018-05-05 10:03)
    Najbardziej trują te małolitrażowe samochodziki F 126p!!!!!!!!!!!
  • ~Z22
    (2018-05-19 23:17)
    Dziwnym zbiegiem okoliczności histeria ze smogiem zaczęła się wtedy gdy PiS przyjął plan węglowy a w Paryżu podpisano umowę o zastosowaniu na szeroką skalę geoinżynierii.
  • ~ela ela
    (2018-06-10 15:19)
    teraz po spaleniu wszystkich wysypisk w calej polsce i miljony butelek plastikowych nie ma smogu a spalenie jednej butelki w domowym piecu to odrazu smog i wielka kara ale checa gdzie ekologia i drony ktore lataja nad kominami domow
  • ~kapral Wacek
    (2018-08-15 17:22)
    Bdb Minister i kąpetentny. Można go porównać talentami dowódczymi do Rydza-Śmigłego !
  • ~Ekolog
    (2018-08-16 07:52)
    Najbardziej trujace to sa smieci, ktorym Polacy zima pala w swoich piecach!
  • ~Cz01
    (2018-08-26 20:53)
    Tak jakoś się składa, że tenże smog pojawia się w miastach zabudowanych bezmyślnie i okalanych pierścieniem osiedli domów jednorodzinnych, a tam, jak powszechnie "nie wiadomo" spala się wszystko. Brak poprawnego przewietrzania miast wskutek błędnych koncepcji urbanistycznych, nie samochody. Również na wsiach w bezwietrzne dni nie można oddychać, bo człowieki spalają co popadnie, zatem nie dajcie się otumaniać.
  • ~hvbtugv
    (2018-09-10 17:36)
    jbg
  • ~Olek
    (2018-10-06 16:59)
    To wypuszczane przez totalnych szpetne gazy
  • ~gacek
    (2018-10-06 21:44)
    Smog jest wtedy kiedy koszty wywozu śmieci przewyższają koszty ogrzewania domu. Wtedy problem sam się rozwiązuje.
  • ~Didi.
    (2018-11-10 12:03)
    Śmieci dzielą się na palne i niepalne. Palne dzielą się na palne w dzień oraz palne w nocy. Tak twierdzi spora część obywateli, którzy twierdzą, że nie przeszkadza im to być dobrymi patriotami.
  • ~DANUTA
    (2018-12-18 17:22)
    MIESZKAM-NA-SLASKU-NIC-DODAC-NIC-UJAC
  • ~wolenty
    (2018-12-22 17:21)
    Trudno znaleźć snieci,których spaliny są bardziej trujące od spalin substancji smolistych. Właśnie takie substancje zawiera węgiel. Spalanie smoly wymaga wysokiej temperatury, w przeciwnym razie ulega ona rozkładowi i ulatnia się w postaci dymu. O dalszych skutkach obecności tego dymu nie będę pisał. Podobne zjawisko występuje przy spalaniu drewna, zwłaszcza wilgotnego. Dla wielu jest to ulubiony sposób spalania. Pozostało to prawdopodobnie po trociniakach z prl. Natomiast jeżeli chodzi o pelet z trocin to występują tu chemikalia stosowane przy produkcji płyt wiurowych. O szkodliwości takiego dymu trudno wyczerpująco się wypowiedzieć. Wyjściem z tej sytuacji jest budowa osiedlowych pieców wysokotemperaturowych w których można spalać nawet opony sanochodowe bez najmniejszej ilości dymu. Takie piece są stosowane w krajach skandynawskich w środku osiedli mieszkaniowych. W tych piecach są spalane śmieci, bez najmniejszego wpływu na czyste skandynawskie powietre.
  • ~PL
    (2019-01-07 08:50)
    Samochodów jest za dużo. Po za tym w Krk. Szkopy przejęli kombinat metalurgiczny(przez pośrednika, bo Im nie wolno), i trują. Puszczają dym po zmroku, żeby nie było widać. Smród przypomina ten z lat 80-tych. A w 90-tych było czyściej.
  • ~wethaed
    (2019-01-08 13:48)
    Pod hasłem smog, którego w Polsce po zniszczeniu przemysłu, praktycznie nie ma, bo jest to po prostu zwykły nieszkodliwy dym, szerzy się propagandę mającą na celu sprzedaż tzw. nowoczesnych kotłów. Podczas gdy wystarczyło by nauczyć ludzi palić w starych kotłach i natychmiastowy spadek dymu o co najmniej 50-70% byłby zrealizowany. Najgorszy nie jest smog/dym, lecz dioksyny powstałe w wyniku spalania śmieci plastikowych a to jest kwestia uświadamiania ludzi i sensownego podejścia do zbioru śmieci.
  • ~Kielczanin
    (2019-01-23 11:55)
    Kto widział w życiu smog ten wie, że mówienie o smogu w Polsce to brednie. Byłem tydzień temu na Śląsku, gdzie leżał kilkudniowy śnieg. Biały. Samochody też jeździły w miarę czyste, a nie pokryte oleistym brudem jak w czasie smogu. Ludowi trzeba wyznaczać kolejne cele walki. Inaczej mógłby się wziąć za walkę z władzą.

Może zainteresować Cię też: