• Marsz Wolności i Solidarności
  W poprzednich latach, szczególnie gdy PiS był w opozycji, to wydarzenie gromadziło tysiące ludzi, a w pierwszych szeregach maszerowali czołowi przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Skąd więc teraz taka zmiana?
 • Obchody PiS
  Nie po raz pierwszy i nie ostatni zobaczyliśmy we wtorek dwie część-Polski. Tak właśnie, to nie pomyłka, część-Polski. Obie maszerowały wyposażone w biało-czerwone flagi, obie powoływały się na swój patriotyzm, odmawiając go innym. Obie grzmiały, ciskały kalumnie, obrażały.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło i działacz opozycyjny Andrzej Gwiazda podczas zgromadzenia zorganizowanego przez PiS przy pomniku Wincentego Witosa na placu Trzech Krzyży w Warszawie
  Częścią zwycięstwa będzie moralne, a w niektórych wypadkach także karne - rozliczenie tych, którzy kiedyś dopuszczali się zbrodni na Polakach - mówił na obchodach PiS upamiętniających ofiary stanu wojennego prezes tej partii Jarosław Kaczyński.
 • Marek Magierowski
  "Wulgarne hasła, slogany na sobotniej kontrmanifestacji przed Pałacem Prezydenckim napawają smutkiem, także w kontekście 13 grudnia i tego, jak może wyglądać manifestacja antyrządowa organizowana tego dnia m.in. przez KOD" - ocenił w niedzielę rzecznik prezydenta Marek Magierowski.
 • Władysław Frasyniuk
  Były opozycjonista nie zostawia suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim i PiS. Zdaniem Władysława Frasyniuka szef Prawa i Sprawiedliwości mówi "językiem nazistów".
 • Władysław Frasyniuk
  Legenda solidarnościowej opozycji nie ma wątpliwości: Jarosław Kaczyński musiał podpisać deklarację lojalności wobec komunistycznych władz. Władysław Frasyniuk w ten sposób skomentował fragment wywiadu, którego prezes PiS udzielił "Gazecie Polskiej".
 • Kadr ze spotu PO
  Partia Donalda Tuska uprzedza marsz PiS zaplanowany na 13 grudnia. Wyemitowała 30 sekundowy spot telewizyjny. "Usiądźmy przy jednym stole i już na zawsze trzymajmy się razem" - mówi m.in. w spocie premier.
 • Jarosław Kaczyński
  Prezes PiS udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej", w którym m.in. mówi o tym, co robił 13 grudnia 1981 roku. "Ja akurat w tym czasie byłem pod Hutą Warszawa. Sądzę, że to wymagało tego samego poziomu odwagi" - powiedział Jarosław Kaczyński odnosząc się do słów Donalda Tuska, który tego dnia był przed Stocznią Gdańską i nie widział tam tych, "którzy teraz chcą maszerować".
 • Jarosław Kaczyński zaprasza na marsz 13 grudnia
  13 grudnia, w kolejną rocznicę stanu wojennego Jarosław Kaczyński poprowadzi marsz ulicami Warszawy. Kto będzie w nim szedł, ramię w ramię z prezesem PiS? Na liście są byli i obecni politycy, opozycjoniści, a nawet znana aktorka.