• Obchody PiS
  Nie po raz pierwszy i nie ostatni zobaczyliśmy we wtorek dwie część-Polski. Tak właśnie, to nie pomyłka, część-Polski. Obie maszerowały wyposażone w biało-czerwone flagi, obie powoływały się na swój patriotyzm, odmawiając go innym. Obie grzmiały, ciskały kalumnie, obrażały.
 • Czołowy opozycjonista w okresie PRL-u, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność", były prezydent Lech Wałęsa (3L) oraz przewodniczący klubu parlamentarnego PO, poseł Sławomir Neumann
  W Sejmie po godz. 11 zebrał się klub PO z b. prezydentem Lechem Wałęsą po to, by uczcić przypadającą we wtorek 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
 • Ryszard Petru
  Lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował w piątek, że 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, przedstawiciele jego partii złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą Grzegorza Przemyka. Do wspólnego złożenia kwiatów zaprosił polityków opozycji i PiS.
 • Premier Ewa Kopacz
  Premier Ewa Kopacz mocno odpowiada na oskarżenia PiS o fałszerstwach wyborczych i komentuje marsz 13 grudnia. Jej zdaniem, to "cyniczne" wykorzystywanie daty stanu wojennego do celów politycznych.