• Okrągły Stół / Fot. Chris Niedenthal
    Wybory 4. czerwca w Polsce, protesty studentów w Chinach, aksamitna rewolucja w Czechosłowacji, obalenie Ceausescu w Rumunii  i w końcu upadek Muru Berlińskiego w Niemczech. Rok 1989 obfitował w wiele przełomowych wydarzeń, którym towarzyszyła atmosfera nadziei. Wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego, obecny był Chris Niedenthal. W wydanym właśnie albumie "1989 Rok nadziei" fotoreporter, za pomocą swoim znakomitych zdjęć, przypomina ten niezwykły czas.
  • Lech Kaczyński i Lech Wałęsa w sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Rok 1990
    No to jak będzie? Mamy świętować czy nie? 4 czerwca 1989 r. powstała nowa Polska czy przypieczętowano Układ, przez który do dziś kraj nie może podnieść się z kolan? Jak zwykle wszystko nam się pomieszało. Przecież tu nie chodzi o to, co się zdarzyło potem. 4 czerwca skonał zły system i to jest warte wszystkich fajerwerków.
  • Jeden z odtajnionych szyfrogramów
    Ministerstwo Spraw Zagranicznych odtajniło szyfrogramy z 1989 roku. Dokumenty obejmują okres od 14 stycznia do 20 czerwca 1989 roku. MSZ zdecydował się na upublicznienie archiwaliów na 2 dni przez 25 rocznicą pierwszych po II wojnie częściowo wolnych wyborów w Polsce.