• Władysław Kosiniak-Kamysz i Grzegorz Schetyna
  Władysław Kosiniak-Kamysz jest tym politykiem opozycji, który powinien po wyborach w 2019 r. być jej kandydatem na premiera – wynika z badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej". W tym zestawieniu Grzegorz Schetyna znajduje się poza podium.
 • Rafał Zawierucha
  Wyczekiwane tytuły z młodymi aktorami w rolach głównych, festiwalowe hity, produkcje nominowane do najważniejszych nagród, polskie filmy historyczne, nowe dokonania młodych polskich reżyserów - m.in. takich filmów możemy spodziewać się na ekranach w 2019 roku.
 • Ewa Kopacz
  Była premier rządu PO-PSL Ewa Kopacz uważa, że "wszyscy Polacy mogą się cieszyć, że prąd nie zdrożeje, pod warunkiem, że zaufają tej władzy". Jej zdaniem dzisiejsze posiedzenie Sejmu i uchwalenie ustawy regulującej ceny energii, nie jest przypadkowe. - Ta ustawa nieprzypadkowo będzie obejmować tylko rok 2019, bo jest to rok wyborczy - mówiła na antenie Radia ZET.
 • Elżbieta Rafalska
  "Konieczne będzie podniesienie kryterium dochodowego w programie "Rodzina 500 plus", to się wydaje nieuniknione w 2019 r. Kryterium musi być takie, żeby świadczenie było dostępne nawet wtedy, kiedy minimalne wynagrodzenie jest dzielone na dwa" – powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
 • Liczna rodzina
  "Ustawa o tzw. matczynych emeryturach ma wejść w życie w 2019 r." - zapewnił w poniedziałek wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. Dodał, że "ustawa obejmuje wstecz wszystkie panie, które kiedykolwiek urodziły czworo lub więcej dzieci".