• Tomasz Lis
    "Kilkadziesiąt kilometrów za Warszawą są ludzie, którzy od lat nie widzieli innego przekazu poza tym, co serwują media rządowe. W ich przypadku paski TVP Info zrobiły robotę. Są niczym kije bejsbolowe. Dokumentne zawłaszczenie mediów publicznych czyni ideę wolnych wyborów szalenie dyskusyjną, bo nie trzeba fałszować głosowania, jeśli fałszuje się świadomość, z jaką ludzie podejmują decyzje" - mówi dziennik.pl Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek Polska", autor wydanej niedawno książki o Pawle Adamowiczu "Umrzeć za Gdańsk".  
  • Aleksandra Dulkiewicz
    Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwołała się do szefa MSWiA od decyzji wojewody pomorskiego pozwalającej Solidarności Stoczni Gdańskiej na organizację 4 czerwca cyklicznego zgromadzenia na Placu Solidarności. Zwróciła się też o zajęcie stanowiska do RPO i prokuratury. W oficjalnych pismach przekonuje, że doszło do nadużycia prawa.
  • Aleksandra Dulkiewicz
    Prezydent elekt Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przyznała, że nie "może być spokojna o przyszłość ECS, kiedy jeden z trzech głównych jego organizatorów, czyli minister kultury i dziedzictwa narodowego postępuje tak, jak postępuje". "Natomiast wierzę, że przyjdzie opamiętanie" - powiedziała na antenie TOK.FM.