• Banknoty 50 złotych
  Polacy złożyli już 1,4 mln wniosków o wypłatę 500 zł na dziecko. Samorządy wydały ponad 60 tys. decyzji.
 • Banknoty stuzłotowe
  Rodzice mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze na kilka sposobów: w gminie, wysłać go pocztą lub internetowo. Wniosek elektroniczny można złożyć za pomocą bankowości elektronicznej, przez portal empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS (pue.zus.pl) oraz platformę ePUAP (epuap.gov.pl)
 • Beata Szydło
  Powinniśmy sobie powiedzieć, że damy radę, że program "Rodzina 500 plus" zostanie wprowadzony bez problemu - mówiła premier Beata Szydło podczas spotkania z samorządowcami. Apelowała, by program wprowadzany był "bez zbędnej zwłoki urzędniczej, administracyjnej".
 • Banknoty stuzłotowe
  Sztandarowy program PiS – program 500+ – budzi kontrowersje. Także natury moralnej (jest w nas i taka cząstka, której istnienia nie ma się co wstydzić). Bo czy osoba zamożna powinna wyciągać rękę po państwowe pieniądze? Czy też postąpić zgodnie z radą wicepremiera Morawieckiego, który powiedział, że jak kogoś stać, to nie powinien tych pieniędzy brać. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzą argumenty natury światopoglądowej. Wielu krytyków PiS od początku widziało w programie 500+ przejaw populizmu i kupowania przez partię Kaczyńskiego poparcia „ciemnego ludu”. Pytanie brzmi – czy teraz taki zdeklarowany krytyk (jeśli ma dzieci) powinien złożyć wniosek i inkasować co miesiąc kolejne pięćsetki? Czy pozostać konsekwentnym i się od tego powstrzymać?