• Banknoty 50 złotych
  Część gmin przy weryfikowaniu prawa do świadczenia nie uwzględnia kwot z comiesięcznych umów-zleceń. Inne doliczają je do dochodów rodzica.
 • Banknoty 50 złotych
  Polacy złożyli już 1,4 mln wniosków o wypłatę 500 zł na dziecko. Samorządy wydały ponad 60 tys. decyzji.
 • Banknoty stuzłotowe
  Rodzice mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze na kilka sposobów: w gminie, wysłać go pocztą lub internetowo. Wniosek elektroniczny można złożyć za pomocą bankowości elektronicznej, przez portal empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS (pue.zus.pl) oraz platformę ePUAP (epuap.gov.pl)
 • Premier Beata Szydło
  Ruszył program Rodzina 500 plus. Premier Beata Szydło przed godz. 11 poinformowała, że przez internet złożono już ponad 20 tys. wniosków o świadczenie. Podkreślała, że program pomoże rodzinom i przyczyni się m.in. do poprawy wskaźników demograficznych.
 • Banknoty stuzłotowe
  Sztandarowy program PiS – program 500+ – budzi kontrowersje. Także natury moralnej (jest w nas i taka cząstka, której istnienia nie ma się co wstydzić). Bo czy osoba zamożna powinna wyciągać rękę po państwowe pieniądze? Czy też postąpić zgodnie z radą wicepremiera Morawieckiego, który powiedział, że jak kogoś stać, to nie powinien tych pieniędzy brać. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzą argumenty natury światopoglądowej. Wielu krytyków PiS od początku widziało w programie 500+ przejaw populizmu i kupowania przez partię Kaczyńskiego poparcia „ciemnego ludu”. Pytanie brzmi – czy teraz taki zdeklarowany krytyk (jeśli ma dzieci) powinien złożyć wniosek i inkasować co miesiąc kolejne pięćsetki? Czy pozostać konsekwentnym i się od tego powstrzymać?
 • Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz
  "Bardzo kompleksowy program wspierania rodzin, historyczny, można by powiedzieć" - ocenił rządowy program "Rodzina 500 plus" Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jego zdaniem, ustawa została przyjęta zbyt późno, bo w Polsce już jest ujemny przyrost naturalny. Innego zdania na temat ustawy jest jednak posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.