• Huawei
  Sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas piątkowego spotkania w Berlinie z ministrem spraw zagranicznych RFN Heiko Maasem ostrzegł Niemcy przed dopuszczeniem chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei do budowy sieci 5G.
 • Radosław Sikorski
  Serwery polskiego MSZ były celem ataków cybernetycznych, ale jako jedne z najnowocześniejszych, ponieważ zostały kupione niedawno, są bezpieczne - powiedział PAP w poniedziałek w Londynie minister Radosław Sikorski.
 • Białoruś zaprzecza, by zbroiła talibów z Pakistanu
  "Całkowitą dezinformacją" nazwał MSZ w Mińsku w środę informację, która pojawiła się w internecie, o tym, że Białoruś sprzedaje broń, która trafia do terrorystycznych ugrupowań w Pakistanie: Tehrik-e-Taliban Pakistan i Lashkar-e-Taiba.
 • Syryjscy internauci zaatakowali profil PE
  Profil Parlamentu Europejskiego na Facebooku stał się w nocy z wtorku na środę celem ataku zwolenników prezydenta Syrii Baszara el-Asada w chwili, gdy UE objęła sankcjami 13 członków władz syryjskich, w tym brata prezydenta, Mahera.
 • Premier Rosji Władimir Putin
  Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem - informuje w sobotę dziennik "24 czasa", powołując się na WikiLeaks.
 • Internet ma już 2 mld użytkowników
  Liczba użytkowników internetu przekroczyła 2 miliardy - poinformował w środę szef Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), będącemu wyspecjalizowaną agendą ONZ.
 • Rząd USA chroni zagraniczne źródła informacji ujawnionych w Wikileaks
  Administracja USA ostrzegła osoby, które były dla niej źródłem informacji ujawnionych w wielkim przecieku Wikileaks, że grozi im niebezpieczeństwo. Niektórym zapewniono nawet przeprowadzkę do bardziej bezpiecznych miejsc w kraju lub za granicą.
 • Wikileaks: Gazprom chaotyczny i skorumpowany
  Amerykańscy dyplomaci uważają, że rosyjski koncern energetyczny Gazprom jest chaotycznie zarządzany, sterowany przez politykę i skorumpowany - wynika z ujawnionych przez portal Wikileaks dokumentów ambasady USA w Moskwie.
 • Wikileaks o polskich narzekaniach i braku uprzejmości
  Z amerykańskich dokumentów dyplomatycznych, opublikowanych przez demaskatorski portal Wikileaks, wynika, że Polacy narzekali na wybór Thorbjoerna Jaglanda na sekretarza generalnego Rady Europy. Kontrkandydatem Norwega w 2009 roku był Włodzimierz Cimoszewicz.
 • Julian Assange
  Jennifer Robinson, obrończyni założyciela portalu Wikileaks Juliana Assange'a w wypowiedzi dla telewizji ABC oświadczyła w piątek, że jest pewna, iż jej klientowi zostanie postawiony w USA zarzut szpiegostwa. Władze USA nie komentują na razie jej przewidywań.