• Julian Assange
  Sąd w Londynie wymierzył w środę założycielowi demaskatorskiego portalu WikiLeaks Julianowi Assange'owi karę 50 tygodni więzienia za zlekceważenia wezwania do stawienia się w sądzie w 2012 r. - podaje agencja Reutera.
 • Facebook to machina szpiegowska?
  Portal społecznościowy Facebook to "najbardziej przerażająca machina do szpiegowania, jaką kiedykolwiek wynaleziono", w dodatku darmowa - sądzi założyciel portalu demaskatorskiego WikiLeaks Julian Assange.
 • Premier Rosji Władimir Putin
  Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem - informuje w sobotę dziennik "24 czasa", powołując się na WikiLeaks.
 • Były współpracownik ujawnia mroczne oblicze twórcy Wikileaks
  Człowiek, który razem z Julianem Assangem zakładał portal Wikileaks ujawnia mroczne tajemnice sieci. Według niego sam Assange to megaloman i paranoik, a organizacja jest równie tajemnicza, co sekta scjentologów.
 • Julian Assange
  Rozprawa ws. ekstradycji do Szwecji założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a zostanie wznowiona 11 lutego - postanowił sędzia sądu w Londynie. Obie strony podsumują wówczas swe stanowiska.
 • Rząd USA chroni zagraniczne źródła informacji ujawnionych w Wikileaks
  Administracja USA ostrzegła osoby, które były dla niej źródłem informacji ujawnionych w wielkim przecieku Wikileaks, że grozi im niebezpieczeństwo. Niektórym zapewniono nawet przeprowadzkę do bardziej bezpiecznych miejsc w kraju lub za granicą.
 • Jest chętny, który wyda książkę szefa Wikileaks
  Szkockie wydawnictwo Canongate Books z siedzibą w Edynburgu nabyło prawa do wydania książki założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a - podał niezależny kanał telewizji ITV.
 • Wikileaks: Gazprom chaotyczny i skorumpowany
  Amerykańscy dyplomaci uważają, że rosyjski koncern energetyczny Gazprom jest chaotycznie zarządzany, sterowany przez politykę i skorumpowany - wynika z ujawnionych przez portal Wikileaks dokumentów ambasady USA w Moskwie.
 • Julian Assange
  Julian Assange został ogłoszony Człowiekiem Roku przez redakcję francuskiego dziennika "Le Monde", który poświęcił założycielowi Wikileaks obszerny materiał w swoim cotygodniowym dodatku mającym ukazać się w piątek.
 • Czeskie Wikileaks już ujawnia. Ale szoku nie ma
  W Czechach uruchomiona została we wtorek strona internetowa PirateLeaks, wzorowana na demaskatorskim portalu Wikileaks, ale dotycząca czeskiej sceny politycznej.