• Lądowanie na Księżycu
  W sobotę mija 50 lat od załogowego lądowania na Księżycu. Mimo ogromnych postępów technologii, nikt nie powtórzył sukcesu misji Apollo i załogowych lotów na Księżyc.
 • Zdjęcia InSight z Marsa
  W poniedziałek na powierzchni Marsa wylądowała bezzałogowa sonda InSight, wysłana przez amerykańską agencję kosmiczną NASA. Ma ona po raz pierwszy w historii dokładnie zbadać wnętrze Czerwonej Planety.Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem i sonda przesłała pierwsze zdjęcia z powierzchni Czerwonej Planety
 • Rosyjski śmigłowiec Mi-8 czeka na lądowanie kapsuły Sojuz z astronautami z ISS
  Sojuz TMA-19M z trzema astronautami - Brytyjczykiem Timem Peake, Amerykaninem Timothym Koprą i Rosjaninem Jurijem Malenczenko wylądował pomyślnie w Kazachstanie.
 • Lądowanie astronautów z ISS w Kazachstanie
  112 milionów kilometrów w pół roku - o takiej kilometrówce mógłby pomarzyć niejeden poseł. Dla astronautów krążących wokół Ziemi to jednak nic wielkiego. Właśnie troje z nich wróciło z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ich lądowanie pilnie śledzili fotoreporterzy. ZOBACZ ZDJĘCIA.
 • Start rakiety wynoszącej sondę Curiosity
  567 milionów kilometrów dzielących Ziemię od Marsa przeleciała w 36 tygodni. Bezpiecznie wylądowała i rozpoczyna badanie Marsa. Sonda Curiosity przez 98 tygodni będzie monitorować klimat, promieniowanie i sprawdzać, czy na Czerwonej Planecie były kiedyś warunki do życia. Jest też maleńki polski wątek tej wyprawy.