• Więzień Guantanamo pozwał Polskę
  Kolejny więzień z Guantanamo pozywa Polskę do Strasburga. Jak informuje telewizyjna "Panorama", oficjalną skargę w Europejskim Trybunale Praw Człowieka złożyli dzisiaj pełnomocnicy Palestyńczyka Abu Zubajdy.
 • Osama bin Laden
  Pakistański lekarz, który pomógł Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) dotrzeć do Osamy bin Ladena, rozpoczął w tym tygodniu strajk głodowy przeciwko warunkom, w jakich jest przetrzymywany - poinformowali pracownicy pakistańskiego więzienia.
 • Osama bin Laden
  Władze Pakistanu zdecydowały o wydaleniu rodziny Osamy bin Ladena. Trzy wdowy po założycielu Al-Kaidy oraz jego dwie dorosłe córki deportowano do Arabii Saudyjskiej.
 • Premier Pakistanu zabrał głos w sprawie bin Ladena
  Premier Pakistanu Yousaf Raza Gilani zapewnił w wywiadzie dla piątkowego wydania francuskiego dziennika "Le Figaro", że podległe mu służby specjalne nie wiedziały, iż szef Al-Kaidy Osama bin Laden ukrywał się na terytorium Pakistanu.
 • Sąsiedzi bin Ladena: Uprzejmi, bogaci, kupowali markowe produkty
  Ludzie, którzy mieszka tuż obok posiadłości bin Ladena, opowiadają o "rodzinie Khanów". Z ich relacji wynika, że współpracownicy i krewni terrorysty byli nadzwyczaj uprzejmi,  zawsze płacili na czas i kupowali wszystko najlepszej jakości.
 • Osama bin Laden
  12-letnia córka Osamy bin Ladena była bezpośrednim świadkiem zastrzelenia ojca przez żołnierzy amerykańskich sił specjalnych - poinformowała w środę pakistańska gazeta "The News", powołując się na źródła we władzach bezpieczeństwa Pakistanu.
 • Pakistańskie gazety donoszą o śmierci Osamy bin Ladena
  Amerykanie potraktowali ciało terrorysty z szacunkiem: przed śmiercią odprawiono muzułmański rytuał religijny. Jednocześnie jednak zaczęli skrzętnie przekopywać się przez materiały znalezione w willi terrorysty. Tam mogą kryć się niezwykłe tajemnice.
 • Sekretarz stanu USA Hillary Clinton
  Mimo likwidacji Osamy bin Ladena wojna z terroryzmem bynajmniej nie jest zakończona - powiedziała w poniedziałek sekretarz stanu USA Hillary Clinton. Zwróciła się też z apelem do talibów w Afganistanie, by zaprzestali walki i zerwali z Al-Kaidą.
 • "Zatriumfowała sprawiedliwość" - tak premier Donald Tusk skomentował zabicie w Pakistanie Osamy bin Ladena
  Śmierć Osamy bin Ladena nie powinna być powodem radości, ale odczuwamy ulgę, bo zatriumfowała sprawiedliwość - powiedział w poniedziałek premier Donald Tusk, odnosząc się do informacji, że przywódca Al-Kaidy nie żyje. Jak dodał, to także znak ostrzegawczy dla terrorystów.
 • Tutaj jest Bin Laden. NATO go namierzyło
  Szef Al-Kaidy Osama bin Laden i jego zastępca Ajman al-Zawahiri ukrywają się w północno-zachodnim Pakistanie, blisko siebie, lecz nie obaj w jednym miejscu - powiedział telewizji CNN wysoki rangą przedstawiciel NATO.