• Prymas Polski kardynał August Hlond
  Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) poinformował na swym portalu, że w piśmie do Watykanu wyraził głębokie zaniepokojenie w związku z ogłoszeniem przez papieża uznania heroiczności cnót kardynała Augusta Hlonda, prymasa Polski w latach 1926-1948.
 • Bazylika św. Piotra
  Papież Franciszek zainteresował się przyjęciem, jakie odbyło się w Watykanie z okazji kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Impreza kosztowała - jak twierdzą media - 18 tysięcy euro i odbyła się w jednym z urzędów zajmujących się finansami, i to pod nieobecność pana domu.
 • Kanonizacja Jana Pawła II
  To był najszybszy proces kanonizacyjny w historii Kościoła Katolickiego. Trwał zaledwie 9 lat. Dzisiaj papież Franciszek wyniesie na ołtarze Jana Pawła II. Od tej pory polskiego papieża będzie już można nazywać świętym. Wraz z nim kanonizowany zostanie także Jan XXIII.
 • Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII
  Brytyjski dziennik "The Daily Telegraph" donosi o proteście przeciwko kanonizacji Jana Pawła II ze strony stowarzyszenia ofiar pedofilii. Ich zdaniem, papież Polak nie zasłużył na ogłoszenie świętym, gdyż - według nich - wolał ignorować skandale, aby chronić wizerunek Kościoła.
 • Premier Donald Tusk
  "Byłem świadkiem nadzwyczajnych cudów związanych z Ojcem Świętym" - mówi Donald Tusk. Premier, który przebywał w Radomiu, był pytany o cudowne uzdrowienie Kostarykanki. Zaznaczył, że nie jest powołany do oceny takich kwestii. Jednocześnie dodał, że był świadkiem wielkich rzeczy.
 • Papież Franciszek
  Dziś o 20.00 zostanie wyemitowane orędzie papieża Franciszka do Rodaków Jana Pawła II w związku ze zbliżającą się jego kanonizacją.
 • Papież Franciszek w Bazylice św. Piotra
  Watykan i Rzym gotowe na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Przedstawiciele Watykanu poinformowali, że w niedzielę na placu świętego Piotra mszę kanonizacyjną wraz z papieżem Franciszkiem odprawiać będzie ponad 7 tysięcy duchownych. Z kolei nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będą policjanci, żołnierze i ponad 2,5 tysiąca wolontariuszy.
 • Papież Franciszek w Bazylice św. Piotra
  Polscy księża ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze przy okazji kanonizacji Jana Pawła II. Przed zaplanowanymi na niedzielę uroczystościami w Rzymie pojawiły się fałszywe wejściówki na mszę do Watykanu.
 • Bazylika św. Piotra
  W Watykanie trwają przygotowania do niedzielnej kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. W proces ten zaangażowane są wszystkie biura Stolicy Apostolskiej - począwszy od tych odpowiedzialnych za liturgię, ceremonię i komunikację aż po służby zajmujące się logistyką wielkich spotkań. Trzeba będzie przyjąć bardzo wielu gości, w tym dziennikarzy, którzy będą przeprowadzać transmisję.
 • Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się jeszcze w tym roku. Watykańska kongregacja do spraw kanonizacyjnych robi wszystko, by tak się stało, i już w przyszłym miesiącu chce przedstawić papieżowi Franciszkowi niezbędną do tego dokumentację.