• Ksiądz
  W związku z podejrzeniem posiadania pornografii dziecięcej do Watykanu odwołano księdza z nuncjatury apostolskiej w USA - podała w piątek Stolica Apostolska. Watykan wszczął śledztwo. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o wyższego rangą dyplomatę.
 • Papież Franciszek w siedzibie ONZ w Nowym Jorku
  Działanie na rzecz środowiska i położenie kresu wykluczeniu. To zdaniem papieża Franciszka główne zadania, na których powinna się skupić Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ojciec Święty w przemówieniu na 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku wyjaśniał, że problemy wykluczenia i ochrony środowiska są ze sobą powiązane.
 • Papież Franciszek
  Włoskie media wiele uwagi poświęcają telefonicznej rozmowie papieża Franciszka z rodzicami amerykańskiego reportera, zamordowanego w brutalny sposób przez bojowników państwa islamskiego, prawdopodobnie w Syrii. Podkreśla się, że James Foley był gorliwym katolikiem
 • Watykan
  Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podsłuchiwała między innymi rozmowy papieża, przy czym mogła też śledzić rozmowy kardynałów tuż przed konklawe, jak podaje  włoski tygodnik "Panorama".
 • Takiej świętej jeszcze nie było
  Takiej świętej kościół jeszcze na ołtarze nie wyniósł. Watykan uznał cudowne uzdrowienie chłopca i zdecydował, że kobietę, dzięki wstawiennictwu której śmiertelna choroba się cofnęła, należy kanonizować.
 • Jan Paweł II i Mehmet Ali Agca
  Poszlaki o udziale bułgarskich służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II 13 maja 1981 roku były, lecz nie było na to dowodów - powiedział w wywiadzie dla bułgarskiego dziennika "24 czasa" emerytowany pracownik CIA, David Hunt.
 • Przecieki Wikileaks: USA o antysemityzmie w Watykanie
  Mimo "wielu postępów" dokonanych za pontyfikatu Jana Pawła II niektórzy watykańscy hierarchowie wciąż wyrażają "sentymenty antysemickie" - takie stwierdzenie zawarto w raporcie ambasady USA przy Stolicy Apostolskiej z 2002 roku, ujawnionym przez Wikileaks.
 • Tajna notatka USA: Amerykanie stawiali na innego papieża
  Wśród tajnych dokumentów, jakimi dysponuje portal internetowy WikiLeaks, są m.in. materiały prezentujące to, w jaki sposób Stany Zjednoczone śledziły przebieg konklawe w 2005 roku. Wynika z nich, że Waszyngton obstawiał wybór kogoś zupełnie innego na papieża.