• Papież Franciszek
  Mimo zamachów na dwa kościoły koptyjskie w Egipcie w Niedzielę Palmową papież Franciszek pojedzie pod koniec kwietnia do Kairu - ogłosili w poniedziałek przedstawiciele Watykanu. W atakach zginęło ponad 40 osób.
 • Franciszek
  Rzecznik Watykanu nic nie wie o zaproszeniu prezydenta Andrzeja Dudy do Watykanu. Wcześniej mówił o tym prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Na konferencji prasowej w Warszawie Szczerski powiedział, że prezydent został zaproszony przez papieża Franciszka do złożenia wizyty w Watykanie.
 • Papież Franciszek i prezydent Boliwii
  Papież zapewnił, że podczas wizyty w Boliwii nie próbował liści koki. Franciszek otrzymał je, aby żując uchronić się przed skutkami przebywania na wysokości czterech tysięcy metrów nad poziomem morza. Mówił o tym podczas tradycyjnej konferencji prasowej na pokładzie samolotu, którym wracał z Ameryki Południowej do Europy.
 • Papież Franciszek
  To bardzo kontrowersyjna kwestia. Do tej pory władze w Ankarze nie chcą się oficjalnie przyznać do masowych mordów na Ormianach. Papież zapewnia jednak, że podczas pielgrzymki do Turcji będzie się upominał o prawa ofiar.
 • Papież Franciszek
  Punktualnie w południe samolot wiozący papieża Franciszka wylądował w stolicy Turcji - Ankarze. Pierwszy dzień trzydniowej wizyty wypełnią spotkania z przedstawicielami najwyższych władz kraju; pozostałe dwa dni spędzi w Stambule, gdzie będzie gościem patriarchy Konstantynopola Bartłomieja, formalnego zwierzchnika światowego prawosławia.
 • Papież Franciszek
  W południe czasu polskiego, Franciszek rozpocznie swoją wizytę w Turcji. To czwarty papież, który jedzie do tego kraju. Przez dwa dni będzie gościł w Ankarze i w Stambule. W programie wizyty są rozmowy z prezydentem i premierem. Spotkanie z uciekinierami z Syrii i Iraku, którzy w Turcji ukryli się przed radykałami z Państwa Islamskiego. Udział w uroczystościach ku czci świętego Andrzeja Apostoła.
 • Joseph Zen
  Nie jedź do Chin, bo ta wizyta zostanie zmanipulowana - w ten sposób były biskup Hongkongu ostrzega papieża Franciszka. Kardynał Joseph Zen wypowiedział te słowa w wywiadzie dla włoskiej gazety "Corriere della Sera".
 • Papież Franciszek
  Izrael wzmacnia środki bezpieczeństwa przed przyjazdem papieża Franciszka. By uniknąć prowokacji, wojsko nałożyło areszt domowy na czterech ultraortodoksyjnych aktywistów. Podejrzewa się, że mogą oni mieć związek z ostatnimi incydentami, do jakich dochodziło w Jerozolimie i na północy Izraela.
 • Władymir Putin
  Władimir Putin złoży dziś wizytę papieżowi Franciszkowi. Będzie to pierwsze spotkanie Franciszka z Putinem i pierwsza wizyta prezydenta Federacji Rosyjskiej u nowego papieża.
 • Benedykt XVI
  Benedykt XVI przybył rano do Niemiec z oficjalną wizytą. Podczas trzeciej, czterodniowej podróży do swej ojczyzny papież odwiedzi Berlin, Erfurt, Etzelsbach i Fryburg Bryzgowijski.