• Samochody po zderzeniu
  Jeszcze w tym roku bezpośrednia likwidacja szkód ma być bardziej dostępna na polskim rynku, bo zgodnie z zapowiedziami Polskiej Izby Ubezpieczeń już w II kwartale wprowadzi ją większość ubezpieczycieli.
 • Stłuczka samochodów
  W ubiegłym roku blisko 5 tysięcy wypadków spowodowali pijani kierowcy. Eksperci przypominają: w takiej sytuacji sprawcy nie chroni polisa OC ani żadne ubezpieczenie dobrowolne.
 • 1. Rozważ wyższy udział własny
  Trudne ekonomicznie czasy powodują, że oszczędzamy praktycznie na wszystkim - ubraniach, jedzeniu, rachunkach za prąd czy gaz, a nawet zdrowiu. Rzadko jednak poświęcamy tyle samo uwagi cenie polisy, którą corocznie wykupujemy w firmie ubezpieczeniowej. Tymczasem, trzymając się prostych zasad, możemy zaoszczędzić na AC nawet kilkaset złotych. Jest na to przynajmniej 10 sposobów, a podpowiada je Krzysztof Michałek z Liberty Direct.
 • Tak wyrwiesz swoje pieniądze firmie ubezpieczeniowej
  Kiedy wybieramy Autocasco z reguły zwracamy uwagę na dwie kwestie: w pierwszej kolejności na jego cenę, w drugiej - na zakres oferowanej przez ubezpieczyciela ochrony ubezpieczeniowej...
 • Jeździsz autem? Sprawdź, czy możesz!
  Zapomniałeś o podstawowym obowiązku każdego kierowcy? Policja dobierze się ci do skóry i co gorsze koszmarne koszty masz jak w banku!
 • Oto haki w polisie auta, o których nie wiesz
  Firmy ubezpieczeniowe mają sprytne sposoby na zabezpieczenie się przed wypłaceniem odszkodowania. Jeśli o nich wiesz i potrafisz je wykorzystać, możesz spać spokojnie. Gorzej, gdy o nich nie słyszałeś lub je przeoczyłeś - kłopoty masz jak w banku. Oto kruczki zapisane między wierszami.