• Mija rok od protestów przeciwko ACTA, lecz konflikt między właścicielami praw autorskich a internautami nie wygasł. Zaostrzyć go jeszcze mogą badania na temat piractwa, które współfinansowało Ministerstwo Kultury.
 • Norah Jones twierdzi, że nie chciałaby, by ktoś kradł jej albumy, ale z drugiej strony rozumie, że młodzi ludzie czasami nie mają pieniędzy na ich kupowanie
  Cały świat dyskutuje teraz o piractwie w świecie muzyki i filmu. My mamy ACTA, w USA emocje wzbudzają SOPA i PIPA. Wielu twórców to ich  zwolennicy, ale są także tacy, którzy mają wiele wątpliwości. Nie pochwalają piractwa, ale też nie do końca je potępiają. Czasem nawet są zadowoleni, gdy internauci ściągają ich utwory z sieci!
 • Spotkanie ministrów i rzecznika praw obywatelskich u prezydenta ws. ACTA
  W Pałacu Prezydenckim zaczęło się organizowane przez Bronisława Komorowskiego spotkanie w sprawie umowy ACTA. biorą w nim udział ministrowie: sprawiedliwości, administracji i cyfryzacji, kultury oraz rzecznik praw obywatelskich.
 • Internetowy sprzeciw wobec ACTA
  Nic już nie będzie takie samo, a internet zmieni się nie do poznania. Wikipedia przestanie istnieć, oglądanie filmików w sieci stanie się praktycznie niemożliwe - taka przyszłość wieszczą internauci, którzy zabrali się do walki z ACTA. Oto, jak przekonują, że porozumienie, które ma walczyć z piractwem, w rzeczywistości wprowadza cenzurę internetu.
 • ACTA - kontrowersyjne prawo dotyczące internetu. Cenzura czy ochrona własności?
  Żadne przepisy nie wzbudziły ostatnio takich kontrowersji, jak ACTA. W sieci podniósł się alarm, że rząd po cichu chce przyjąć przepisy, które pod płaszczykiem walki z piractwem doprowadzą do cenzury w sieci. O co właściwie chodzi w ACTA?
 • ACTA to nie samo zło? Ministerstwo kultury: Nie chodzi o cenzurę
  Tu nie chodzi o naruszanie wolności słowa czy prawa do prywatności, a skuteczniejszą ochronę praw własności intelektualnej - tak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w specjalnym komunikacie pisze o ACTA, kontrowersyjnym prawie dotyczącym internetu.