• Adrian Zandberg
  Tak jak zatrzymaliśmy umowę ACTA, tak europejska solidarność obywateli, pracowników, związkowców, zatrzyma CETA i zatrzyma TTIP - powiedział lider Partii Razem Adrian Zandberg podczas protestu przeciwko układom o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA) i UE a USA (TTIP).
 • Według eksperta, Polska nie może zmieniać zapisów ACTA
  Rząd obiecuje, że w razie czego Polska zmieni zapisy ACTA. Jednak prawnicy nie pozostawiają złudzeń. Tej umowy nie można zmienić bez powtórnych negocjacji. "Trzeba było myśleć wcześniej" - mówi profesor prawa z Uniwersytetu Śląskiego.
 • Unijny trybunał zdecydował: zapisy w ACTA łamią prawo
  Zapisy , obecne w ACTA naruszają unijne prawo - stwierdził trybunał w Strasburgu. Jest tylko jeden problem - wyrok dotyczy tylko tych państw, które przyjęły Kartę Praw Podstawowych, a w Polsce jest ona ograniczona.
 • Rzecznik rządu Paweł Graś
  Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że nie można mówić o ataku hakerów na rządowe strony,  "żadna z zablokowanych stron nie została naruszona". Jego zdaniem to, że zgasły strony rządowe..."wynika z ogromnego zainteresowania tymi stronami".
 • Atak hakerów na rządowe strony za ACTA?
  Wszystko zaczęło się w sobotni wieczór. A dziś rano hakerska grupa "Anonymus" ogłosiła na Twitterze, że "zaczyna się polska rewolucja". Atak na rządowe strony ma mieć związek z zapowiedzią podpisania przez polski rząd dokumentu ACTA.