• Protest przeciw umowie ACTA przed Pałacem Prezydenckim
  Najwybitniejsi prawnicy nie mają wątpliwości. ACTA jest niezgodna z polską konstytucją. Podkreślają, że to niezgodność z samym sednem ustawy zasadniczej, czyli gwarancjami demokratycznego państwa prawa. 
 • Nowe unijne przepisy ostrzejsze niż ACTA
  Unia Europejska tylnymi drzwiami próbuje wprowadzić restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli towarów importowanych, które ingerują w prawa jednostki o wiele bardziej niż kontrowersyjne i oprotestowane przepisy ACTA.
 • Prezydent włącza się do gry w sprawie ACTA
  Prezydent zajął się sprawą ACTA. Napisał list do Rzecznik Praw Obywatelskich, w którym prosi, by profesor Irena Lipowicz sprawdziła, jak zapisy kontrowersyjnego porozumienia wpłyną na polskie prawo.
 • Czubkowska: Politycy wyhodowali romantycznych bandytów
  Podziękujmy za to politykom, którzy zamiast informować i rozmawiać o planach dotyczących regulacji internetu, uważają, że lepiej to załatwiać po cichu. Może obywatele nie zauważą - pisze Sylwia Czubkowska.
 • Hakerzy zaatakowali rządowe strony
  Do tej pory Polakom wydawało się, że cyberataki o dużej skali to wirtualny problem, dotyczący najwyżej Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Okazało się, że u nas hakerzy także nie próżnują.
 • ACTA - kontrowersyjne prawo dotyczące internetu. Cenzura czy ochrona własności?
  Żadne przepisy nie wzbudziły ostatnio takich kontrowersji, jak ACTA. W sieci podniósł się alarm, że rząd po cichu chce przyjąć przepisy, które pod płaszczykiem walki z piractwem doprowadzą do cenzury w sieci. O co właściwie chodzi w ACTA?