• Posiedzenie rządu
  Rząd chce wprowadzić ustawę, zezwalającą obcym służbom na udział w akcjach ratowniczych i operacjach na terenie Polski. Chcą z tym projektem walczyć hakerzy z Anonymous, jednak zdaniem ekspertów, nie mają szans.
 • Protest przeciwko ACTA przed Pałacem Prezydenckim
  Choć rząd dopisał się już do przeciwników ACTA, służby nie zamierzają puszczać płazem blokowania strony internetowej premiera i stron administracji. Śledczy namierzają hakerów.
 • Europa protestuje przeciwko ACTA
  Dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Krzysztof Lewandowski o propozycji premiera Donalda Tuska w sprawie odrzucenia ACTA w Parlamencie Europejskim:
 • Janusz Palikot krytykuje Donalda Tuska w sprawie ACTA
  Lider Ruchu Palikota Janusz Palikot uważa, że premier Donald Tusk, opowiadając się za odrzuceniem umowy ACTA, kieruje się własnym interesem politycznym. Według Palikota taka zmiana decyzji wynika z "kalkulacji wyborczej" i jest "bardzo wdzięczną PR-owo operacją".
 • Boso, ale w sandałach. Nietypowy gość u premiera
  Ten uczestnik debaty o ACTA w kancelarii premiera wzbudził szczególne zainteresowanie. W garniturze, białej koszuli, pod krawatem, ale... w sandałach i bez skarpet. Dlaczego? Szybko się to wyjaśniło.
 • Kto modli się o śmierć Donalda Tuska i Kasi Tusk?
  Donald Tusk w najnowszym wywiadzie tłumaczy się z afery wywołanej podpisaniem umowy ACTA. Mówi ciepło o internautach, choć przyznaje, że jest wśród nich ktoś, kto czeka na śmierć jego i jego córki Kasi.
 • Marek Kutarba
  Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do narodu. Tak przynajmniej mówi konstytucja. Mówi też, że naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Tyle ustawa zasadnicza - pisze Marek Kutarba.
 • Skandal! Ambasada USA dzwoniła do Sejmu w sprawie ACTA
  Wpadka, niezręczność, a może coś więcej? Amerykańska ambasada zadzwoniła do Sejmu i odpytywała, jak poszło głosowanie nad wnioskiem wzywającym premiera do niepodpisywania umowy ACTA. Zrobił się skandal.
 • NSZZ "Solidarność" wzywa rząd do zawieszenia decyzji w sprawie ACTA
  NSZZ "Solidarność" wezwała rząd do zawieszenia decyzji w sprawie podpisania przez Polskę ACTA i chce publicznej debaty nad treścią porozumienia. Stanowisko w tej sprawie przyjęła w środę obradująca w Suchowoli (Podlaskie) Komisja Krajowa związku.