• Jarosław Wałęsa
  Umowa TTIP z Ameryką to szansa, ale i mobilizacja dla Europy – mówi Jarosław Wałęsa, eurodeputowany PO z komisji handlu międzynarodowego w wywiadzie dla dziennik.pl.
 • Protest przeciwko ACTA
  Umowa między Unią Europejską a USA (TTIP) daje możliwość przeforsowania tylnymi drzwiami niektórych zapisów ACTA. "DGP" poznał założenia mandatu negocjacyjnego Komisji Europejskiej. Finalizacja porozumienia między UE a USA ma nastąpić w pierwszym kwartale 2013 roku
 • Protest przeciwko ACTA
  Choć po protestach, które na początku roku przetoczyły się przez całą Europę, wydawało się, że przeciwnicy umowy ACTA zwyciężyli, Komisja Europejska nie daje za wygraną.
 • Unia wysyła ACTA do ETS
  Tusk w sprawie ACTA był "za, a nawet przeciw". Tymczasem sprawę w swoje ręce wzięła Komisja Europejska i wysłała dokument to Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Jeśli sąd uzna, że umowa narusza prawo unijne, to ACTA w życie nie wejdzie.
 • Nowe unijne przepisy ostrzejsze niż ACTA
  Unia Europejska tylnymi drzwiami próbuje wprowadzić restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli towarów importowanych, które ingerują w prawa jednostki o wiele bardziej niż kontrowersyjne i oprotestowane przepisy ACTA.
 • Sala posiedzeń Parlamentu Europejskiego
  Zieloni w Parlamencie Europejskim stanęli na czele tych, którzy apelują o opóźnienie ratyfikacji (ACTA); kontrowersyjna umowa podzieliła eurodeputowanych - odnotowuje w czwartek brukselski tygodnik "European Voice".
 • Według eksperta, Polska nie może zmieniać zapisów ACTA
  Rząd obiecuje, że w razie czego Polska zmieni zapisy ACTA. Jednak prawnicy nie pozostawiają złudzeń. Tej umowy nie można zmienić bez powtórnych negocjacji. "Trzeba było myśleć wcześniej" - mówi profesor prawa z Uniwersytetu Śląskiego.
 • Europoseł zrezygnował przez ACTA
  Francuski socjalistyczny eurodeputowany Kader Arif, poseł-sprawozdawca ds. umowy ACTA, zrzekł się z prowadzenia tej sprawy w Parlamencie Europejskim, w proteście przeciwko podpisaniu umowy w czwartek przez Komisję Europejską w imieniu UE.
 • Unijny trybunał zdecydował: zapisy w ACTA łamią prawo
  Zapisy , obecne w ACTA naruszają unijne prawo - stwierdził trybunał w Strasburgu. Jest tylko jeden problem - wyrok dotyczy tylko tych państw, które przyjęły Kartę Praw Podstawowych, a w Polsce jest ona ograniczona.
 • Europosłowie biją na alarm. Odkryli nowy problem z ACTA
  Zieloni i komuniści w Parlamencie Europejskim uważają, że skierowana przeciwko podróbkom i piractwu ACTA może ograniczyć dostęp biedniejszych krajów do leków zastępczych, chcą by komisja Parlamentu Europejskiego ds. rozwoju zarekomendowała odrzucenie porozumienia.