• Beyoncé
  Billboard opublikował listę najbardziej dochodowych tras koncertowych 2016 roku. Wygrywa Beyonce, która "tylko" o milion dolarów wyprzedziła Bruce'a Springsteena
 • Adele
  Zgadza się - ten album trafił do sprzedaży w listopadzie 2015 roku. Ale nie przeszkodziło to Adele w zdobyciu tytułu najlepiej sprzedawanego krążka w Stanach Zjednoczonych.
 • Beyonce  / fot. arvzdix
  Beyonce ma jedenaście nominacji, Adele osiem. To one są faworytkami nagród MTV, które w tym roku odżywają i nabierają blasku. Rywalizacja w tym roku zapowiada się interesująco bo znów powstaje wiele teledysków, które zwyczajnie się dobrze ogląda.
 • 1. Mark Ronson feat. Bruno Mars – "Uptown Funk"
  Tym razem w ramach podsumowań roku 2015 w muzyce przedstawiamy listę najlepiej sprzedających się piosenek w Wielkiej Brytanii. Szczyt notowania przypadł Markowi Ronsonowi i jego hitowi "Uptown Funk". Jakie kawałki jeszcze pokochali Wyspiarze? Zobaczcie i posłuchajcie sami. Pierwsza dziesiątka zestawienia wygląda następująco...
 • Adele idzie jak burza...
  Po tygodniu od premiery nowy krążek Adele pobił rekord sprzedaży wszech czasów na najważniejszych rynkach muzycznych, również w Stanach Zjednoczonych, gdzie "25" jest już 9 najchętniej kupowanym albumem dekady.
 • Justin Bieber
  Justin Bieber robi coraz większe zamieszanie medialne wokół swojej nowej płyty, która ma się pojawić w listopadzie. Kanadyjczyk wyznał, że marzy mu się duet z Adele. Na razie jednak do współpracy nie dojdzie.
 • Justin Bieber "My World" (2010)
  Projekt nosi tytuł "The Bigger Picture" i ma być hołdem dla okładki płyty jako formy artystycznej. Ludzie z brytyjskiej firmy Aptitude do najsłynniejszych albumów w historii muzyki – od krążków Beatlesów przez Michaela Jacksona po Justina Biebera i Adele – dorobili nie tyle drugie dno, co drugie tło. Zobaczcie, co mogłoby się wydarzyć poza ich marginesami…
 • Taylor Swift – 57 milionów dolarów
  Taylor Swift wyrosła na największą gwiazdę światowego show-biznesu. 23-letnia wokalistka zarobiła w ubiegłym roku 57 milionów dolarów i zdeklasowała pod tym względem "gorące gwiazdy" ostatnich miesięcy – Brada Pitta i zdobywczynię Oscara za drugoplanową rolę w "Les Miserables" Anne Hathaway. Oto najbogatsi w show-biznesie w roku 2012 według magazynu "Parade":
 • Taylor Swift i Justin Bieber – Najbogatsze gwiazdy przed trzydziestką
  Taylor Swift jest najlepiej zarabiającą gwiazdą muzyki przed 30. rokiem życia. Listę "Best Paid Celebrities Under 30" – tradycyjnie już przygotowaną przez magazyn "Forbes" – zdominowały w tym roku kobiety, ale drugie miejsce zajął Justin Bieber. Swift, z zarobkami za 2010 rok w wysokości 57 mln dolarów, w pokonanym polu zostawiła takie gwiazdy jak Rihanna, Lady Gaga, Katy Perry i Kristen Stewart.
 • Feist nagrodzona Juno Awards
  Justin Bieber znów bierze wszystko. 18-latek triumfował podczas 41. gali wręczenia Juno Awards, otrzymując drugi rok z rzędu nagrodę publiczności – Fun Choice Award.