• Adele największą zwyciężczynią Brit Awards 2016
  Brit Awards – najważniejsze nagrody brytyjskiego przemysłu muzycznego – zostały wręczone po raz 36. Ceremonia odbyła się w londyńskiej The O2 Arenie, a najwięcej statuetek zebrała – i tu nie było niespodzianek – Adele. Zobaczcie, kto jeszcze pojawił się na czerwonym dywanie...
 • Adele bierze (prawie) wszystko!
  Po wpadce na Grammy płakała cały dzień, ale to już przeszłość. Wieczór wręczenia Brit Awards 2016 należał do Adele. Oto słynna Brytyjka na zdjęciach z czerwonego dywanu.
 • Oto 10 najlepszych płyt 2015 roku według czytelników Rolling Stone'a:
  Lista 10 ulubionych płyt słuchaczy z 2015 roku drastycznie różni się od wyboru dziennikarzy muzycznych.
 • 1. Adele – 50 mln funtów
  Nie nagrywa i nie koncertuje od 4 lat, a jest najbogatsza! Tak to Adele znów (trzeci rok z rzędu) zajęła pierwsze miejsce na liście najzamożniejszych młodych muzyków w Wielkiej Brytanii, którą – jak co roku – opublikował "Sunday Times". Oto 20 młodych krezusów brytyjskiej sceny.
 • Bono w drodze na nagranie "Do They Know It's Christmas?"
  Bob Geldof znów namówił znanych muzyków, aby za darmo zaśpiewali pod szyldem Band Aid i tym samym przyłączyli się do walki z epidemią eboli w Zachodniej Afryce. Jednak nie wszyscy byli tacy chętni. Zaproszenie do udziału w nagraniu nowej wersji "Do They Know It's Christmas?" zignorowała... Adele.
 • Oto złota dziesiątka listy młodych i bogatych magazynu "Heat":
  Członkowie grupy One Direction zajęli pierwsze miejsce na liście najlepiej zarabiających Brytyjczyków przed "trzydziestką". Muzycy najpopularniejszego dziś boysbandu zostawili w tyle młodych i wziętych aktorów: Roberta Pattinsona, Keirę Knightley i Emmę Watson. Z kolei najbardziej spektakularnym awansem w notowaniu może się pochwalić Carey Mulligan – gwiazda "Wielkiego Gatsby'ego" obecnie zajmuje dziewiętnastą lokatę, co oznacza, że w ciągu roku awansowała o dziesięć pozycji.
 • 1. "Someone Like You" – Adele (7.4%)
  Adele wygrywa i tym razem. Jej piosenka "Someone Like You" okazuje się najchętniej śpiewanym utworem na karaoke według portalu Lucky Voice. Słynna Brytyjka wyprzedziła m.in. Gotye, Queen i Bon Jovi. – Obserwujemy bardzo interesującą zmianę w preferencjach szerokiej publiczności i wyborach piosenek do śpiewania wśród obywateli Wielkiej Brytanii – powiedział Nick Thistleton, właściciel portalu karaoke Lucky Voice. – Pięć lat temu oczekiwałbym, że lista zostanie zdominowana przez "dinozaury" pokroju Bon Jovi, Journey czy Queen – dodał.
 • Adele najlepsza od dwóch lat
  Adele podbiła Amerykę – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Brytyjska supergwiazda drugi rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najchętniej kupowanych płyt w Stanach Zjednoczonych. Bestsellerowy krążek "21", który Zrzeszenie Amerykańskich Wydawców Muzyki (RIAA – Recording Industry Association of America) certyfikowało przed kilkoma tygodniami diamentową płytą (ekwiwalent 10 milionów sprzedanych kopii), ponownie królował w sklepach muzycznych. Adele ze swoimi 3.668.000 albumów pozostałych wykonawców zostawiła daleko w tyle – drugi na liście Lionel Richie sprzedał "tylko" 912 tysięcy egzemplarzy swojej nowej płyty.
 • Adele została doceniona za najlepszy album ("21") oraz jako najlepsza artystka
  Po triumfie na gali Grammy, to kolejny sukces Adele. Tym razem Brytyjska wokalistka została doceniona w ojczyźnie i uhonorowana dwiema statuetkami Brit Awards. Przy okazji zaś wywołała mały skandal pokazując środkowy palec prowadzącemu ceremonię. Za wybitne zasługi dla muzyki nagrodzono grupę Blur, a najlepszym producentem został Ethan Johns. Oto laureaci i gwiazdy, które tłumnie stawiły się w londyńskiej O2 Arena.
 • Adele z dwoma nagrodami BRIT Awards
  We wtorkowy wieczór w londyńskiej O2 Arena wręczono najważniejsze nagrody brytyjskiego przemysłu muzycznego – BRIT Awards. Dwie statuetki przypadły Adele, która za wyróżnienie podziękowała i… pokazała środkowy palec.