• Głód wywołany przez suszę cierpi około 4 mln mieszkańców Somalii
  Klęska głodu objęła kolejny obszar Somalii, region Bay na południu - poinformowała w poniedziałek ONZ. Oznacza to, że sytuacja kryzysowa panuje w czterech z ośmiu południowych regionów kraju. Głód wywołany przez suszę cierpi około 4 mln mieszkańców Somalii.
 • W Somalii powstaną oddziały do ochrony konwojów humanitarnych
  Premier Somalii Abdiweli Mohammed Ali ogłosił w sobotę utworzenie specjalnych oddziałów, które będą ochraniały konwoje z pomocą humanitarną dla ludzi dotkniętych podwójną plagą suszy i głodu - podała BBC w sobotę na stronie internetowej.
 • W niedzielę w kościołach zbiórka pieniężna na pomoc Afryce
  Z apelem o ogłoszenie w niedzielę 14 sierpnia zbiórki na rzecz głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei zwrócił się do biskupów diecezjalnych przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik w imieniu Komisji ds. Misji i Caritas Polska.
 • Po klęsce głodu w Somalii wybuchła epidemia cholery
  W dotkniętej klęską głodu Somalii wybuchła epidemia cholery. Brudna woda i złe warunki sanitarne doprowadziły do zwiększonej liczby przypadków tej choroby w stolicy kraju, Mogadiszu - ostrzegła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
 • Benedykt XVI
  Podczas spotkania z wiernymi w Castel Gandolfo Benedykt XVI powiedział, że nie wolno być obojętnym wobec tragedii głodu. Przypomniał o dramacie głodujących w Rogu Afryki.
 • W Somalii głodują miliony ludzi
  Premier Somalii Abdiweli Mohammed Ali oskarżył ONZ o opóźnianie pomocy dla głodujących w państwach Rogu Afryki - poinformowała w czwartek telewizja Al-Dżazira. Według szefa rządu, ONZ dostarcza do stolicy kraju Mogadiszu żywność, ale jej nie rozdziela.
 • Połowie ludności Somalii grozi głód
  W związku z klęską głodu w Somalii uczestnicy seminarium o współpracy rozwojowej UE z krajami Afryki uchwalili we wtorek rekomendację wzywającą parlamenty i rządy Unii do niesienia pomocy humanitarnej potrzebującym. Seminarium zorganizowano w ramach polskiej prezydencji.
 • Gwiazdy błagają o pomoc dla umierających z głodu
  Najgorsza od ponad 60 lat plaga suszy i spowodowanej przez nią klęski głodu, która nawiedziła kraje w tzw. Rogu Afryki, spowodowała już dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych. Do akcji ruszyły gwiazdy, które błagają o pomoc dla umierających z głodu.
 • W Somalii co trzecie dziecko jest niedożywione
  Ponad 10 milionów ludzi dotknęła największa od 60 lat susza w rejonie Rogu Afryki - poinformowało we wtorek Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA). Ludność niektórych państw cierpi głód.
 • "To, co dzieje się w Afryce, to rewolucja głodu"
  Rewolty w północnej Afryce są też wynikiem głodu - taką tezę przedstawiła szefowa Światowego Programu Żywnościowego (WFP) Josette Sheeran, cytowana w sobotę przez watykański dziennik "L'Osservatore Romano". W środę była ona na audiencji u Benedykta XVI.