• Francois Hollande
  11 września, 11 marca, 7 lipca - przez niemal półtorej dekady Francji udawało się uniknąć ataku na taką skalę, by jego data stała się symbolem aktu terroru. Od początku 2015 roku sytuacja nad Sekwaną jednak gwałtownie się zmienia. Nie przypadkiem: władze w Paryżu w pełzającą wojnę z muzułmańskim radykalizmem w ostatnich latach zaangażowały się jak nigdy wcześniej.
 • Robert Makłowicz i Joanna Jabłczyńska w kampanii #TunezjaJadęTam
  Tunezja od wielu tygodni robi wiele, by poprawić swoje notowania wśród turystów, zniechęconych do przyjazdu po marcowym zamachu terrorystycznym w Bardo. W akcji Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki wzięli udział także polscy celebryci, za co spadło na ich głowę niemało gromów. "Nie jestem Panem Bogiem, nie wiem co się stanie w przyszłości" - mówi nam tuż po zamachu w Tunezji Robert Makłowicz, który był jedną z twarzy kampanii #TunezjaJadęTam.
 • Terroryści
  Zamach bombowy w Garowe na północy Somalii. Wybuch zabił co najmniej sześciu pracowników ONZ, wśród nich jednego obcokrajowca. Do podłożenia bomby przyznali się islamiści z al-Szabab, organizacji terrorystycznej powiązanej z al-Kaidą.
 • Zabity w Somalii lider Al-Kaidy miał plany ataków na Zachodzie
  Fazul Abdullah Mohammed, zabity w Somalii lider Al-Kaidy, miał przy sobie "bardzo dokładne" plany ataków na zachodnie kraje - podaje "The Globe and Mail", powołując się na somalijski wywiad.