• Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA)
  I ty możesz śledzić CIA! Amerykańska agencja wywiadowcza przemówiła na Twitterze. CIA uruchomiła konto na popularnym portalu społecznościowym i od razu zrobiła furorę w sieci dzięki zamieszczonemu tam wpisowi.
 • Dolary (zdjęcie ilustracyjne)
  Żarty się skończyły. Stany Zjednoczone mają za dużą dziurę budżetową, ponad bilion dolarów - ostrzegają największe agencje ratingowe. Jeśli amerykańskie władze temu nie zaradzą, ich kraj zostanie potraktowany tak jak Grecja i inne zadłużone państwa. Agencje grożą, że obniżą USA wiarygodność kredytową.
 • Szpieg, zdjęcie ilustracyjne
  Władzom USA nie wystarczą już CIA i NSA. Planują utworzenie ściśle tajnej organizacji szpiegowskiej. Zdaniem mediów, jej agenci mają działać na terenie tak krajów jak Iran, czy Chiny.
 • Oko
  Po zachwycie, jaki wywołał Google swoimi futurystycznymi okularami, zaczęły pojawiać się informacje o kolejnych firmach pracujących nad tego typu urządzeniami. Teraz do gry wkroczyła także DARPA i to z czymś znacznie lepszym…
 • Wiarygodność kredytowa USA obniżona
  Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła w piątek ranking wiarygodności kredytowej rządu USA z maksymelnej oceny AAA do AA+. Po raz pierwszy w historii agencja ratingowa zdegradowała w ten sposób obligacje skarbowe USA.