• Agnieszka Holland: Byliśmy blisko statuetki, nie czuję goryczy
  "Byliśmy dość blisko statuetki, nie czuję goryczy. Nasz film niewątpliwie robi bardzo duże wrażenie na widzach" – tak przyjęcie filmu "W ciemności" w USA oceniła po gali Oscarów Agnieszka Holland.
 • "Artysta" z Oscarem za najlepszy film
  Nadzieje były wielkie, ale na nominacjach się skończyło. Ani operator Janusz Kamiński, ani Agnieszka Holland nie zostali wyróżnieni Oscarem 2012. Nasz czołowy hollywoodzki operator przegrał z Robertem Richardsonem, autorem zdjęć do "Hugo", zaś "W ciemności" zostało pokonane przez wychwalany przez krytyków irański film "Rozstanie". Najlepszym filmem okazał się "Artysta", najlepszą aktorką Meryl Streep ("Żelazna Dama"), a aktorem Jean Dujardin ("Artysta").
 • W Polsce "W ciemności" okazało się przebojem kasowym
  To była trzecia nominacja dla dla Agnieszki Holland. Niestety, w tym przypadku powiedzenie "do trzech razy sztuka" nie sprawdziło się. Film polskiej reżyserki przegrał z irańskim obrazem "Rozstanie", wychwalanym przez... Agnieszkę Holland.
 • Agnieszka Holland i Robert Więckiewicz na premierze "W ciemności" w Warszawie
  Twórcy filmu "W ciemności", w reżyserii Agnieszki Holland, nominowanego do tegorocznej nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszego filmu zagranicznego mają nadzieję na statuetkę Oscara, chociaż za faworyta uchodzi irańskie "Rozstanie".
 • Jan A. P. Kaczmarek: Na końcu zawsze jest czyste głosowanie
  "Nominacja dla filmu Agnieszki Holland nie była zaskoczeniem; było wiadomo, że ten film ma szansę na nominację i na nagrodę" – mówi Jan A. P. Kaczmarek, zdobywca Oscara. W niedzielę w Hollywood odbędzie się 84. ceremonia rozdania Oscarów.
 • Anieszka Holland jest najbardziej znaną i cenioną na świecie polską reżyserką i scenarzystką
  "W ciemności" to trzeci film Agnieszki Holland biorący udział w walce o Oscary. Wcześniej nominacje do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej przyznano za jej obrazy "Gorzkie żniwa" i "Europa, Europa".
 • "Shindlerem w kanałach" nazwał bohatera filmu Holland recenzent tygodnika "New York"
  Nominowany do tegorocznego Oscara film "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland zbiera bardzo dobre recenzje w prasie w USA. I choć nie uchodzi za faworyta, niektórzy krytycy widzą w nim "czarnego konia" konkursu.
 • Agnieszka Holland i Robert Więckiewicz na premierze "W ciemności"
  Reżyserce "W ciemności", Agnieszce Holland podczas niedzielnej gali rozdania Oscarów będą towarzyszyć odtwórca głównej roli w filmie – Robert Więckiewicz i producent nominowanego obrazu Juliusz Machulski.
 • "W ciemności" jest najchętniej oglądanym filmem 2012 r
  "W ciemności" Agnieszki Holland jest najchętniej oglądanym filmem 2012 r. Historię Polaka ratującego Żydów do tej pory obejrzało w Polsce prawie milion widzów.
 • Agnieszka Holland: jakbyśmy wygrali jakiś puchar kryształowy
  – Oczywiście wszyscy się cieszymy. Już sama nominacja jest ogromnym sukcesem i zwycięstwem. I dla filmu, i dla wszystkich naszych współpracowników, i dla Polski, która go zgłosiła – powiedziała reżyser Agnieszka Holland, nominowana do Oscara za film "W ciemności".