• Władimir Putin
  Rosja prowadzi coraz aktywniejsze działania propagandowe na terenie UE, to element prowadzonej przez Kreml wojny hybrydowej, mającej na celu destabilizację i generowanie konfliktów wewnętrznych w Unii - mówili uczestnicy debaty w warszawskim biurze Parlamentu Europejskiego.
 • Ukraińskie transportery opancerzone
  To dobrze, że Polska będzie szkolić ukraińskich oficerów. Tak poseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski ocenił zapowiedź wysłania na Ukrainę misji szkoleniowej MON-u.
 • Władimir Putin.
  Rok temu w Rosji rozważano możliwość aneksji południowo-wschodnich regionów Ukrainy. Artykuł na ten temat opublikowała na swoich stronach internetowych "Nowaja Gazieta".
 • Rosyjski prezydent Władimir Putin
  Choć fakty są takie, że w konflikcie rosyjsko-ukraińskim, to Moskwa jest agresorem, a Kijów - ofiarą, a zajęcie Krymu i próby przejęcia Donbasu są pogwałceniem prawa międzynarodowego, Władimir Putin ma w Unii Europejskiej zaskakująco dużo obrońców, którzy usprawiedliwiają działania rosyjskiego prezydenta i sprzeciwiają się nakładaniu sankcji na Rosję. Oto oni...
 • Donald Tusk w Sejmie
  Europa musi przygotować się do długiego okresu zamrożenia stosunków z Rosją - powiedział Donald Tusk w Brukseli przed szczytem Unii Europejskiej. Przywódcy Wspólnoty będą rozmawiali między innymi o sytuacji na Ukrainie, konflikcie na linii Kijów - Moskwa, sankcjach wobec Rosji oraz o gospodarce. Podczas szczytu ma być podpisana polityczna część umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią.
 • Przemoc domowa, przemoc wobec kobiet
  "Bije, nie bije. Bije!" - wylicza kobieta, odrywając kolejne płatki kwiatka. Ta scena z nowego spotu świetnie wpisuje się w dramat tak wielu kobiet. Blisko połowa obywatelek UE była ofiarą przemocy, a aż 7 Europejek umiera z jej powodu każdego dnia – mówią wstrząsające dane. O przemocy wobec kobiet mówimy dużo, ale czy znamy jej skalę?