• Chilijscy górnicy "ekipą roku"
  33 chilijskich górników zostało uznanych we wtorek przez brytyjski dziennik "The Times" za "ekipę roku". Ta grupa mężczyzn po 69 dniach spędzonych ponad 600 metrów pod ziemią została uwolniona w połowie października podczas bezprecedensowej akcji ratunkowej.
 • Relacje medialne z ratowania górników jak z 11 września
  Operacja wyciągnięcia 33 górników uwięzionych w chilijskiej kopalni sprawiła, że świat wstrzymał oddech jak w przypadku niewielu wcześniejszych wydarzeń. Relacje z tej akcji w mediach można porównać z tymi po zamachach z 11 września 2001 - pisze w czwartek agencja AFP.
 • Koniec gehenny górników. Wszyscy uratowani!
  Akcja ratownicza w chilijskiej kopalni miedzi i złota została zakończona tuż po 5.30 czasu polskiego, gdy wrócił na powierzchnię ostatni z 6 ratowników, którzy zjechali pod ziemię, by - po 69 dniach od katastrofy - wydostać stamtąd zasypanych 33 górników.
 • Niezwykła akcja. Pierwsi górnicy na powierzchni!
  Pierwszy z uwięzionych 33 górników w chilijskiej kopalni San Jose, 31-letni Florencio Antonio Avalos Silva został wyciągnięty na powierzchnię w kapsule ratowniczej. Kilkadziesiąt minut później na górze był drugi mężczyzna. I w takich odstępach czasu wyjeżdżają też pozostali górnicy. Niezwykła akcja ratownicza trwa.