• Czarny protest. Strajk kobiet
  W czwartek 18 stycznia Czesi zorganizują protest wspierający Polki w walce z niebezpieczeństwem ograniczenia prawa do aborcji. Jeden jest planowany w Pradze, ale znaleźli się też aktywiści, którzy organizują akcje protestacyjną również w Brnie.
 • Przejście graniczne w Terespolu
  14 adwokatów z Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie na polsko-białoruskim przejściu granicznym Brześć-Terespol próbuje dostać się do swoich klientów z Czeczeni. Ludzie ci, od miesięcy próbują wjechać do Polski i starać się o status uchodźcy. Rekordzista 22-letni Umar będzie próbował dziś wjechać po raz 66. Dopiero po trzech godzinach oczekiwania, pierwsi prawnicy zostali dopuszczeni do cudzoziemców.
 • Afganistan
  "Funkcjonariusz SKW utrudniał działania zmierzające do uwolnienie Polaka przetrzymywanego na Białorusi, co groziło niepowodzeniem całej akcji" - oświadczył w piątek wieczorem rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, odnosząc się do publikacji na temat zdegradowania oficer tej służby.
 • Kajdanki
  14 osób zatrzymanych, tysiące kilogramów zarekwirowanych substancji do produkcji narkotyków. Funkcjonariusze CBŚ, przy współpracy z belgijską policją, zlikwidowali największe w Europie laboratoria do produkcji środków odurzających.
 • Durex Eksperyment
  Poleć na Durex, Kończ bez strachu, Bezwstydnie o seksie Polaków, Zgrajcie się!, Twój interes, Twoja broszka – to tylko kilka z wielu projektów edukacyjnych oraz kampanii prowadzonych w ostatnim czasie w Polsce przez Durex. Najnowszy projekt – Durex Eksperyment zapewni mnóstwo emocji przyspieszających tempo bicia serca i garść okazji do miłego poeksperymentowania…
 • Polacy jadą gasić rosyjski pożar
  W sobotę do Rosji wyruszy specjalny batalion strażaków, którzy pomogą w gaszeniu szalejących tam pożarów - poinformował w piątek PAP naczelnik wydziału komunikacji i promocji MSWiA Jacek Sońta.