• Leszek Miller
  Nie mogę głosować na kandydata SLD na prezydenta Warszawy Andrzeja Rozenka, ponieważ będąc posłem Ruchu Palikota, stał na czele grupy, która chciała za wszelką cenę zniszczyć Sojusz - powiedział w poniedziałek były premier Leszek Miller.
 • Aleksander Kwaśniewski
  "Byli niedawno u mnie młodzi Platformy Obywatelskiej. Mamy tu na górze taką salę konferencyjną, siadamy i rozmawiamy. Przyszli Joanna Mucha, Agnieszka Pomaska, Sławomir Nitras i jeszcze kilka innych osób" - mówi Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Autorka, wychodząc od byłego prezydenta, minęła się w drzwiach z Ryszardem Petru. "Nie wiemy, czy przyszedł po radę, knuć czy namawiać prezydenta, by przewodził opozycji..." - zastanawia się dziennikarka.
 • Jarosław Kaczyński
  Ten stan nie może trwać dłużej. Prawo i Sprawiedliwość chce sejmowej debaty o aferze podsłuchowej po kolejnych artykułach we "Wprost" i "Gazecie Wyborczej".
 • Aleksander Kwaśniewski
  Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller mieli się spotykać w restauracji Amber Room i ustalać wspólną wersję zdarzeń w sprawie więzień CIA. "Wprost" dotarł do akt śledztwa ws. afery taśmowej i kolejnych zeznań kelnerów.
 • Leszek Miller
  Leszek Miller wierzy w dobry wynik SLD w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wierzy tak bardzo, że na szalę stawia swoje stanowisko. Zapewnia, że jeśli partia nie uzyska przynajmniej 8 proc. głosów to on i całe szefostwo Sojuszu poda się do dymisji.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Były prezydent przekonuje, że lewica jeszcze nie umarła. "Ma dziś dwóch ludzi, którzy kiedyś mogą stanąć na jej czele" - mówi Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".
 • Aleksander Kwaśniewski
  Afera podsłuchowa, którą ujawnił tygodnik ”Wprost” to dopiero wierzchołek góry lodowej. Jak podaje tvn24.pl, nagranych zostało łącznie ponad 70 osób. I to w różnych miejscach.
 • mem / Polityczne memy
  Jak madryckie trio tłumaczy się ze swoich przekrętów, dlaczego Radosław Sikorski czuje się poszkodowany, co Miller i Kwaśniewski zrobili z kasą od CIA i czym Kaczyński zamienił się z Macierewiczem? Oto najlepsze memy dnia.
 • Przewodniczący SLD Leszek Miller i były prezydent Aleksander Kwaśniewski
  Gdyby było prawdą, że nasz wywiad nie wiedział, co Amerykanie robią w tym ośrodku, to by oznaczało, że my nie mieliśmy wywiadu. To jest niepoważne i uwłaczające dla naszego wywiadu. Jak polski wywiad mógł nie kontrolować tego, co się dzieje na polskim terytorium? To by oznaczało, że myśmy się zrzekli suwerenności! To by było fatalne dla Aleksandra Kwaśniewskiego, to by oznaczało, że on zdradził konstytucję – powiedział Józef Pinior w Radiu ZET.
 • Laureat Super Wektora były prezydent Lech Wałęsa podczas uroczystości
  Byłego prezydenta wyróżniono za to, że jest on "człowiekiem-legendą, symbolem demokratycznych przemian w Polsce, symbolem dążenia do wolności dla całego świata, człowiekiem, od którego wszystko się zaczęło". Ale nie tylko Lech Wałęsa odebrał nagrodę Super Wektora 25-lecia na gali w Teatrze Wielkim. Statuetki otrzymali również były premier Leszek Miller i były prezydent Aleksander Kwaśniewski.