• Odczulanie
  Choć wydaje się, że dla alergików wiosna i lato to najbardziej uciążliwy czas w całym roku, to jednak i jesienią alergie dają o sobie znać. Co pyli latem, a co jesienią? Na czym polega odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa?
 • Shake mleczny
  Alergia na białko mleka krowiego nie jest zwykłą dolegliwością, to poważna choroba. Nieleczona odpowiednio wcześnie i właściwie, może utorować drogę innym poważnym schorzeniom – przekonywali eksperci podczas debaty, która odbyła się w Warszawie.
 • Alergia pokarmowa
  Alergia, czyli nadmierna, nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na występujące w środowisku substancje, określane jako alergeny, które w normalnych warunkach nasz organizm powinien tolerować, może rozwinąć się w zasadzie w każdym wieku. Chociaż mamy do dyspozycji różne możliwości leczenia, to nigdy nie ma gwarancji, że ją wyleczymy.
 • Dziecko oczyszcza nos
  Z powodu alergicznego nieżytu nosa cierpi w naszym kraju prawie co czwarte dziecko. Bardzo ważne jest skuteczne leczenie, bo z tej choroby się nie wyrasta – twierdzi dr Łukasz Durajski z Centrum Zdrowia Dziecka.
 • Dziewczynka kicha i pies
  Błędne jest przekonanie, że dzieci cierpiące z powodu alergii wziewnej powinny być w jak największym stopniu chronione przed alergenami i trzymane pod kloszem – przekonywał w środę dr Łukasz Durajski z Centrum Zdrowia Dziecka podczas śniadania prasowego w Warszawie.
 • Alergicy reagujący na pyłki olchy i leszczyny będą jednak mogli wkrótce nieco odetchnąć
  Ciepła końcówka zimy daje się we znaki alergikom uczulonym na pyłki roślin. Stężenie pyłków olchy i leszczyny w tym roku jest wyjątkowo wysokie, pylenie roślin wystąpiło wyjątkowo wcześnie – ostrzega alergolog doktor Iwona Poziomkowska-Gęsicka.
 • Kobieta kicha
  Czy alergia może być dziedziczna? Jakie są jej objawy? Jak leczy się alergię?
 • Chory mężczyzna u lekarza
  Jakie są najbardziej charakterystyczne objawy alergii i przeziębienia? Czy alergia może przekształcić się w przeziębienie?
 • Mężczyzna kicha
  Choroby alergiczne uważane są za niebyt ciężkie, tymczasem zarówno ostre reakcje alergiczne, jak i przewlekłe alergie, mogą być groźne dla życia – powiedział PAP alergolog prof. Marek Jutel. Z tego powodu, jeśli to możliwe, warto się odczulać - ocenił.
 • Kobieta relaksuje się
  Prawidłowa wentylacja domu ma wpływ na samopoczucie mieszkańców, dlatego stosując skuteczny system wentylacji, można zadbać o swoje zdrowie. Eksperci w sprawach wentylacji opowiedzieli o tajnikach dbania o jakość powietrza w miejscach pracy.