• Kobieta z koniem
  Dorośli, którzy spędzili dzieciństwo w pobliżu gospodarstwa ze zwierzętami, nie dość że rzadziej cierpią na alergie, to dodatkowo ich płuca mają większą pojemność w porównaniu z osobami, które wychowywały się w mieście.
 • Jogurt
  Alergicy nie mają teraz lekkiego życia. Wiosną nasilają się dolegliwości i wielu z nich cierpi na katar sienny. Aby przynieść sobie ulgę, mogą sięgnąć po jogurty. Według najnowszych badań probiotyki są kluczem do walki z cieknącym nosem.
 • Mężczyzna ma katar i kaszel
  Kichanie, katar, łzawienie, problemy z oddychaniem - to najczęstsze objawy alergii. Nie można ich bagatelizować, bo podrażnienie i przewlekły stan zapalny oskrzeli może przekształcić się w astmę - ostrzegają lekarze.
 • Jakie są objawy alergii?
  Kichanie, katar, łzawienie, problemy z oddychaniem - to objawy alergii, które utrudniają funkcjonowanie. Ponad 40 procent Polaków zmaga się z tymi problemami. Zachorować można w każdym wieku, jednak bardzo często objawy te występują już u dzieci i młodzieży. Najtrudniejszym okresem dla alergików jest wiosna, kiedy zaczynają pylić drzewa i trawy.
 • Dziecko kąpie się w basenie
  Jeśli chcemy, by basen był czysty i nie stanowił źródła zakażenia różnymi chorobami, woda powinna być chlorowana. Dzięki temu maleje ryzyko złapania grzybicy, schorzeń skóry i infekcji, ale – jak wynika z obserwacji naukowców - wzrasta zagrożenie astmą.
 • Katar sienny
  Katar alergiczny, określany również mianem alergicznego nieżytu nosa lub kataru siennego, należy do najbardziej powszechnych schorzeń – doświadcza go ponad 1/4 populacji. Jest to choroba przewlekła, której objawy pojawiają się w okresie pylenia roślin (w zależności od alergenu – od lutego do sierpnia) lub przez cały rok, jeśli reakcja alergiczna ma miejsce po styczności z sierścią zwierząt lub roztoczami kurzu domowego.
 • Wiosna - trudna pora dla alergików
  Nadejście wiosny cieszy wszystkich z wyjątkiem osób uczulonych na pyłki roślin. Gdy stężenie alergenów w powietrzu rośnie, alergicy doświadczają bowiem kataru siennego, łzawienia oraz innych symptomów wywołujących dyskomfort i spadek jakości życia.
 • Kobieta na łące
  7 kwietnia rozpocznie się Światowy Tydzień Alergii. Choroby alergiczne powoli stają się globalnym problemem – obecnie dotykają prawie 50 proc. światowej populacji. W większości przypadków nie zagrażają życiu, jednak mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dlatego alergicy poza tradycyjną terapią, szukają ratunku w alternatywnych metodach jak fitoterapia.
 • Czy pływanie w ciąży jest bezpieczne?
  Kobietom w ciąży zwykle zaleca się pływanie jako najbezpieczniejszą formę aktywności. Tymczasem według najnowszych ustaleń naukowców może być ono groźne dla dziecka i wywołać u niego w przyszłości astmę.
 • Ciężarne spożywające dietetyczne jogurty mogą wywołać u swego dziecka w przyszłości astmę i katar sienny
  Ciężarne, które jedzą jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, mogą zaszkodzić dziecku. W przyszłości u malca może rozwinąć się astma i alergiczny nieżyt nosa.