• Alergia pokarmowa
  Alergia, czyli nadmierna, nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na występujące w środowisku substancje, określane jako alergeny, które w normalnych warunkach nasz organizm powinien tolerować, może rozwinąć się w zasadzie w każdym wieku. Chociaż mamy do dyspozycji różne możliwości leczenia, to nigdy nie ma gwarancji, że ją wyleczymy.
 • Dziewczyna ma alergię
  Zastosowanie immunoterapii alergenowej, powszechnie określanej jako odczulanie, jest jedyną metodą, która może wyleczyć pacjenta z alergii – przypominają eksperci.
 • Alergia
  Wiosna i lato to najtrudniejszy czas dla uczuleniowców, szczególnie tych którzy cierpią na alergie wziewne. Od wiosennego kwitnienia drzew, po letnie pylenie traw, na wysyp zarodników grzybów i pleśni skończywszy cierpią tysiące osób. Ale właściwie dlaczego?
 • Roztocze
  Zimą nasze mieszkania stają się prawdziwym rajem dla… roztoczy. Ich kolonie najintensywniej rozwijają się w naszych dywanach, wykładzinach, tapicerkach mebli i pościeli. Uwielbiają ciepło i wilgoć, ale niestraszne im wietrzenie, za to "boją się" odkurzacza z filtrem HEPA - jak sobie radzić z alergią na roztocze?
 • Alergia na wiosnę
  W pierwszym kwartale roku rośliny rozpoczynają pylenie. Osoby uczulone na pyłki tak naprawdę już od stycznia muszą zmagać się z wieloma przykrymi dolegliwościami. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest odczulanie bądź przyjmowanie leków przeciwhistaminowych. Jeśli jednak z jakichś powodów nie możemy poddać się takiemu leczeniu, to pozostają nam jeszcze domowe sposoby – tanie i bardzo proste.
 • Kobieta drapie się w rękę
  Według Światowej Organizacji zdrowia co trzecia osoba cierpi z powodu alergii. Najczęściej wywołują ją pyłki traw, kurz i sierść zwierząt.
 • Alergia obniża popęd seksualny
  Alergia jest poważnym, ale często bagatelizowanym schorzeniem. Tymczasem wielu chorych z alergicznym nieżytem nosa odczuwa nie tylko problemy objawowe, ale też obniżenie formy psychicznej i popędu seksualnego.
 • Aż 40 procent Polaków ma predyspozycje do alergii
  Nieleczona alergia może prowadzić do poważnych chorób - mówi doktor Piotr Dąbrowiecki, alergolog z Wojskowego Uniwersytetu Medycznego. Przyznał on, że 40 procent Polaków ma predyspozycje do alergii.
 • Źle leczony katar? Grozi ci astma
  Kichanie, wodnisty katar lub zatkany nos - z takimi uciążliwymi objawami kataru alergicznego zmaga się jedna czwarta Polaków.
 • Nieleczona astma może być śmiertelnie groźna
  Na astmę cierpią 4 miliony, z alergią zmaga się ponad 15 milionów Polaków. 3 maja przypada Światowy Dzień Astmy i Alergii. Święto ma zwrócić uwagę na problemy ludzi cierpiących na te schorzenia, które są jednymi z najczęstszych dolegliwości współczesnej cywilizacji.