• Shake mleczny
  Alergia na białko mleka krowiego nie jest zwykłą dolegliwością, to poważna choroba. Nieleczona odpowiednio wcześnie i właściwie, może utorować drogę innym poważnym schorzeniom – przekonywali eksperci podczas debaty, która odbyła się w Warszawie.
 • Produkty, które mogą wywołać alergię
  Lista substancji, które mogą być potencjalnymi alergenami pokarmowymi, jest bardzo długa. Najczęściej jednak uczulają konkretne produkty: mleko, jajka, ryby, produkty zbożowe zawierające gluten, soja, orzechy, owoce cytrusowe, truskawki. Ale nie tylko. Jak upewnić się, czy nie spożywamy czegoś, na co jesteśmy uczuleni?
 • Posiłek w przedszkolu
  Alergia na białko mleka krowiego dotyka od 6 do 8 proc. niemowląt. Diagnozuje się ją zazwyczaj już w pierwszych miesiącach życia, a najskuteczniejszym sposobem walki z tym rodzajem uczulenia jest dieta eliminująca mleko i zawierające je produkty, m.in. kefiry, jogurty i sery. Jeśli dziecko jest karmione piersią, nie należy rezygnować z karmienia naturalnego – dietę bezmleczną powinna z to stosować matka.
 • Kobieta kupuje mleko
  Zanim sama wykluczysz ze swojej diety wybrane produkty, przeczytaj, dlaczego – zamiast sobie pomóc – możesz zaszkodzić. Dr n. med. Mirosława Gałęcka z Instytutu Mikroekologii tłumaczy, dlaczego ważna jest diagnostyka nietolerancji pokarmowych i jak dobra dieta wpływa na leczenie choroby Hashimoto.
 • Alergia na mleko
  Może być w pieczywie, a nawet wędlinach. Mleko krowie jest w wielu produktach spożywczych. Jego białko często dokuczliwie uczula. Jakie są objawy alergii?
 • Ciężarne spożywające dietetyczne jogurty mogą wywołać u swego dziecka w przyszłości astmę i katar sienny
  Ciężarne, które jedzą jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, mogą zaszkodzić dziecku. W przyszłości u malca może rozwinąć się astma i alergiczny nieżyt nosa.
 • Lody z łubinu zawierają cenne białka roślinne, za to brak w nich glutenu, cholesterolu, laktozy
  Upalne lato bez lodów? Dla wielu - nie do pomyślenia. A jednak osoby nietolerujące białka mleka, laktozy, muszą się obywać smakiem, gdyż większość tradycyjnych lodów powstaje z dodatkiem śmietany lub mleka. Znalazł się jednak smaczny odpowiednik dla alergików.
 • W aptekach brakuje nutramigenu - mleka dla dzieci z alergią pokarmową
  Co się dzieje z mlekiem dla niemowląt z alergią? W aptekach brakuje tego preparatu, rodzice dzieci uczulonych na krowie mleko są w strachu. Lekarze mówią wprost: jest kłopot.
 • Ośle mleko nadzieją dla małych alergików
  Liczba niemowląt i małych dzieci z alergią na białka mleka krowiego rośnie z roku na rok. Naukowcy szukają więc zdrowego zamiennika. Z sukcesem. Według najnowszych badań mali uczuleniowcy mogą bezpiecznie pić mleko oślic.