• Kobieta używa inhalatora
  Na świecie na astmę choruje ponad 235 mln osób, w Polsce - ok. 4 mln. Ze wszystkich chorób alergicznych jest ona najczęstszą przyczyną absencji chorobowej, hospitalizacji, inwalidztwa i zgonów. Sprzyja jej zanieczyszczenie powietrza. Światowy Dzień Astmy obchodzimy 7 maja.
 • Kobieta w maseczce antysmogowej
  Smog jest jednym z poważniejszych zagrożeń cywilizacyjnych XXI wieku, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie, wygląd skóry i nasze samopoczucie. Od paru lat mówimy o nim coraz więcej… ale niestety poziom zanieczyszczeń i niebezpiecznych dla zdrowia pyłów w powietrzu wcale nie maleje. Dlatego tak ważne jest szerzenie wiedzy o smogu - w jaki sposób nam szkodzi i jak możemy się przed nim chronić?
 • Kobieta relaksuje się
  Prawidłowa wentylacja domu ma wpływ na samopoczucie mieszkańców, dlatego stosując skuteczny system wentylacji, można zadbać o swoje zdrowie. Eksperci w sprawach wentylacji opowiedzieli o tajnikach dbania o jakość powietrza w miejscach pracy.
 • Kobieta używa inhalatora
  Do 90 proc. osób cierpiących na astmę może żyć bez uciążliwych objawów choroby, jak duszność, kaszel, świszczący oddech - pod warunkiem że będą ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich – przypominają eksperci.
 • Niemowlę na dywanie
  Według badań ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce) – w naszym kraju na różne postaci alergii cierpi nawet 40% społeczeństwa, a sprzyja im m.in. zanieczyszczone powietrze. Alergiczny nieżyt nosa, pokrzywka czy nawet astma – która może rozwinąć się, gdy alergia będzie nieleczona lub źle leczona – mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Aby alergik poczuł się lepiej, warto przestrzegać kilku zasad, które obniżą stężenie alergenu – koniecznie przeczytajcie jakich.
 • Dziewczyna ma alergię
  Czy wiosna pozwoli nam odetchnąć? Alergolog dr n. med. Piotr Dąbrowiecki opowiedział o zanieczyszczeniach powietrza, z którymi spotykają się głównie osoby mieszkające w dużych miastach.
 • Kobieta ma problemy z oddychaniem
  Mamy epidemię chorób układu oddechowego - alarmują specjaliści. Astma, alergia, przewlekła obturacyjna choroba płuc to coraz częstsze choroby, szczególnie mieszkańców dużych miast.
 • Leki stosowane przeciwko reumatoidalnemu zapaleniu stawów mogą być dobrym środkiem w walce z astmą
  Środki farmaceutyczne podawane chorym na reumatyzm mogą pomagać w walce z astmą - wynika z badań, prowadzonych w australijskim Queensland. Zachorowania na astmę mają bliski związek z podatnością na reumatoidalne zapalenie stawów.