• Fiat tipo
  Fiat Tipo jest koniem pociągowym biznesu włoskiego koncernu w Polsce. I wbrew doniesieniom producent wcale nie zamierza wycofywać go z rynku. A teraz na jedną noc obniżył jego cenę. W efekcie nie znajdziesz nad Wisłą tańszego auta tej wielkości i klasy. Jakim cudem?
 • Alfa Romeo Giulietta Prototipo z 1957
  Alfa Romeo zgarnęła najważniejsze nagrody w konkursie najwspanialszych samochodów zabytkowych świata Concorso di Eleganza w Villa d'Este nad jeziorem Como.
 • Polska to ważny rynek dla Fiata
  Fiat ma w Polsce dwie fabryki. Oprócz tego obecnych jest kilkadziesiąt spółek grupy Fiat, produkujących komponenty dla przemysłu samochodowego i rolniczego. Po połączeniu włoskiej marki z Chryslerem pozycja polskich zakładów produkcyjnych powinna dodatkowo się umocnić.
 • Fiat 500
  Zmiany, zmiany, zmiany! Polski oddział Fiata ma nowego dyrektora handlowego. Teraz ten fotel przejmuje Marek Kisz...
 • Abarth 500
  Włoski koncern samochodowy rozszerza swoje imperium. Oto od 1 maja 2012 r. Grupa Chrysler Australia zostanie dystrybutorem marek Fiat, Alfa Romeo i Fiat Professional w Australii.
 • Raj dla twoich oczu
  Jadowity Abarth, uroczy Fiat, seksowna Alfa Romeo i dostojna Lancia! Oto perły dawnej i współczesnej włoskiej motoryzacji zjechały z całej Polski w jedno miejsce. Dziennik.pl był patronem medialnym tej imprezy…
 • Perły dawnej i współczesnej włoskiej motoryzacji zjechały z całej Polski w jedno miejsce na dwa dni święta pasjonatów włoskiego stylu życia i motoryzacji
  Jadowity Abarth, uroczy Fiat, seksowna Alfa Romeo i dostojna Lancia! Oto perły dawnej i współczesnej włoskiej motoryzacji zjechały z całej Polski w jedno miejsce na dwa dni święta pasjonatów myśli technicznej, designu, kultury i smaków rodem ze słonecznej Italii... "Tegoroczna edycja była pierwszą zorganizowaną w nowej formule. Otóż postanowiliśmy w bardzo ładnym otoczeniu zebrać fanów aut włoskich współczesnych, samochodów klasycznych , jak również miłośników włoskiego klimatu. Pojazdy, które pojawiły się na dziedzińcu Pałacu w Oborach to piękne klasyki w dobrym stanie - pieczołowicie odrestaurowane, czy też w stanie oryginalnym. (...) Staraliśmy się wytworzyć na naszym spotkaniu klimat miasteczka w Italii - piknikowa atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Sądząc po uśmiechach i dobrych humorach osób, które pojawiły się na naszej imprezie pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Fajnie jest mieć świadomość, że praca jedenastu osób przyniosła taki pozytywny efekt ." - powiedział Jakub Strzemżalski, organizator zlotu i członek klubu ForzaItalia.pl. Głosami jury tytuł "miss" zlotu zdobyła Alfa Romeo 164 Q4 z 1993 roku należąca do Wojtka Witkowskiego. Także publiczność wybrała ten jeden jedyny najpiękniejszy pojazd - okrzyknięto nim replikę Fiata 124 Abarth należącą do Szymona Chojnowskiego. Dziennik.pl był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia :)
 • Nie siedź w domu! Jedź na niezwykły zlot fanów motoryzacji
  Klub Miłośników Włoskiej Motoryzacji ForzaItalia.pl organizuje zlot pasjonatów myśli technicznej, designu, kultury i smaków rodem ze słonecznej Italii...
 • W Sosnowcu w hall w Expo Silesia ruszyły targi motoryzacyjne Auto Moto Show (od 10 do 12 czerwca)
  W Sosnowcu w hall w Expo Silesia ruszyły targi motoryzacyjne Auto Moto Show (od 10 do 12 czerwca). Organizatorzy poza premierami samochodowymi przewidzieli także inne atrakcje. W programie są zawody Car Audio EASCA, festiwal filmów i reklam motoryzacyjnych, zawody modeli PDM Challenge, salon retro, tor off-road, strefa eco, tuning oraz prezentacja repliki papamobile -papieskiego Stara 660 M2, którym wożono Jana Pawła II w czasie jego pierwszej wizyty w Polsce. Jak dojechać? Sosnowiec, Expo Silesia - ul. Braci Mieroszewskich 124, GPS: 50 st 18'53.721"N; 19 st 11'49,313"E. Publiczność może zwiedzać ekspozycję od 10 czerwca w piątek w godzinach 11.00-19.00; 11 czerwca w sobotę w godzinach 9.00-19.00 i 12 czerwca w niedzielę w godzinach 9.00-18.00.
 • Premiera w Polsce! Nowy Fiat z napędem 4x4
  Słowo ciałem się stało! Do Polski wjechał nowy wózek Fiata - pod karoserią mocny turbodiesel i napęd na cztery koła. Na pokład zabiera siedem osób…