• Zbigniew Ziobro
  Naszym celem nie jest to, aby kogoś karać, ale by dziecko miało utrzymanie i było wspierane przez rodziców - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uzasadniał plany resortu dot. zmiany przepisów karnych o niepłaceniu alimentów.
 • Prawa jazdy nie stracą dłużnicy płacący połowę alimentów
  Uwaga! Nowy rok i nowe przepisy drogowe. Zmiany, które wprowadza nowelizacja ustawy dotyczą prawa jazdy i tego kiedy i który kierowca je straci...
 • Tylko małżonkowie są obowiązani do wspólnego pożycia, wzajemnej pomocy i wierności. Po rozwodzie obowiązki te ustają
  Z chwilą uprawomocnienia się wyroku orzekającego rozwód obowiązek małżonków przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny wygasa.
 • Brak nowelizacji to kolejny rok bez możliwości egzekwowania pieniędzy od "alimenciarzy"
  Blisko po dwóch latach rząd przygotował zmiany przepisów, które pozwalają zatrzymać prawa jazdy osobom niepłacącym alimentów. Jeśli Sejm nie zdąży z nowelizacją przed wyborami, alimenciarze przez kolejny rok będą bezkarni - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Dłużnicy alimentacyjni wiedzą, jak omijać prawo
  Ściągalność alimentów w Polsce wynosi ok. 14 proc.; wiele osób rezygnuje z egzekwowania należnych świadczeń, ponieważ postępowanie z tym związane jest zbyt skomplikowane. Z myślą o nich Krajowa Rada Komornicza uruchomiła serwis www.twojealimenty.pl.