• Otyła kobieta na plaży
  Nadmiar alkoholu może prowadzić do otyłości i to na kilka różnych sposobów. Wskazuje na to sondaż przeprowadzony w Wielkiej Brytanii.
 • Michał Wiśniewski
  Gwiazdy niechętnie przyznają się publicznie do swoich słabości. Chyba, że ich kariera dogorywa, a intymne wyznania stanowią jedyną nadzieję na ponowne skupienie na sobie uwagi mediów. Taką strategię wybrał Michał Wiśniewski.
 • Polak, Węgier - dwa bratanki. I do bitki, i do szklanki - mówi przysłowie. Okazuje się, że Polakom sporo brakuje do węgierskich "osiągnięć" szklankowych. Wśród Węgrów bowiem najwięcej jest alkoholików. Jeśli zaś chodzi o panie, na czele niechlubnego rankingu są Rosjanki. A jak na europejskim tle wypadają Polki i Polacy? Średnio.
 • Alkohol powoli wyniszcza organizm
  Styczeń bez alkoholu - to świetny prezent dla ciała. Takiego zdania są naukowcy, którzy badali wpływ miesięcznej abstynencji na ludzki organizm.
 • Polska alkoholowa według "Diagnozy Społecznej 2013"
  Pielęgniarki i położne są w czołówce tych grup zawodowych, w których problemy z alkoholem występują najrzadziej. Ale już lekarze piją już całkiem sporo. "Diagnoza Społeczna 2013" przynosi informacje m.in. o tym, jak nadużywanie napojów wysokoprocentowych ma się do wykonywanego zawodu, płci, miejsca zamieszkania...
 • Ilość wypitego wina zależy od kieliszka
  Po przeanalizowaniu tego, w jaki sposób warunki środowiska – takie jak rozmiar talerza i etykietki na jedzeniu – wpływają na nasze zachowania żywieniowe, badacze postanowili przyjrzeć się tym samym czynnikom w odniesieniu do picia alkoholu.
 • Ilona Felicjańska jest jedną z pierwszych polskich gwiazd, która otwarcie przyznała się do swojego alkoholizmu. Modelka często porusza ten temat w wywiadach, gdyż jak twierdzi, jest to potrzebne i słuszne.
 • Ilona Felicjańska jako jedna z pierwszych polskich gwiazd, publicznie przyznała się do alkoholizmu. Obecnie modelka często porusz ten temat w wywiadach. Teraz wyznała, że zdarzało jej się okradać własne dzieci, by mieć pieniądze na alkohol.
 • Edyta Olszówka w ostatnim czasie zdobyła się na odwagę i publicznie przyznała, że jest alkoholiczką. W jednym z ostatnich wywiadów aktorka wspomina dramatyczne chwile, które pomogły jej zrozumieć, że ma problem.
 • Nalmefen - lek obniżający spożycie alkoholu - dostępny w Wielkiej Brytanii
  Lek, nad którego skutecznością ostatnio trwały badania, jest już dostępny na rynku. Pomoże osobom często zaglądającym do kieliszka rzucić nałóg bez nieprzyjemnych skutków odstawienia alkoholu.