• Agnieszka Grochowska i Robert Więckiewicz w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei"
  "Funkcjonowanie w rodzinie takiej jak Wałęsowie porównałabym do pracy na 10 etatach jednocześnie" – mówi Agnieszka Grochowska, która zagrała Danutę Wałęsową w filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
 • Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska na premierze filmu "Wałęsa: Człowiek z nadziei"
  W warszawskim Teatrze Wielkim odbyła się uroczysta premiera najnowszego filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa: Człowiek z nadziei". W pokazie uczestniczyli między innymi prezydent Bronisław Komorowski, były premier Tadeusz Mazowiecki czy główny bohater wieczoru Lech Wałęsa. Z uwagi na stan zdrowia Andrzej Wajda w premierze nie brał udziału.
 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" – konferencja prasowa
  "Robert Więckiewicz lepszym Wałęsą od oryginału", "Wspaniała Agnieszka Grochowska", "Świetnie oddany klimat epoki", "Muzyka rockowa z lat 80. doskonale wkomponowana w film" i "Fantastyczny humor, czuć pióro Janusza Głowackiego", ale też narzekania, że wszystko w filmie Andrzeja Wajdy jest zbyt czarno-białe. Różne były opinie dziennikarzy po pokazie prasowym "Wałęsy. Człowieka z nadziei" – obrazu, który podzielił Polaków zanim jeszcze padł pierwszy klaps na planie. I nic już tego nie zmieni.
 • Andrzej Wajda i Lech Wałęsa
  Kilkuminutową owacją publiczność wielkiej sali Pałacu Festiwalowego w Wenecji nagrodziła film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Pokazano go na włoskim festiwalu poza konkursem, a na projekcji obecni byli zarówno reżyser i odtwórcy głównych ról, jak i przywódca Solidarności Lech Wałęsa z żoną Danutą i synem Przemysławem.
 • Wenecja czeka na światową prapremierę filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Twórcy obrazu już spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Reżyser powiedział m.in., że zastanawiał się nad nakręceniem filmu o... Danucie Wałęsowej.
 • Robert Więckiewicz na planie "Wałęsy"
  Kinowa biografia przywódcy Solidarności zaskoczy widzów m.in. tym, że nie będzie to film polityczny – zapowiada producent "Wałęsy" Michał Kwieciński. Jego zdaniem nie ma sporu między Andrzejem Wajdą i autorem scenariusza filmu Januszem Głowackim.
 • Robert Więckiewicz jako "Wałęsa"
  Uroczysta premiera filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy odbędzie się ona 23 września w Teatrze Wielkim w Warszawie – poinformowało Akson Studio, producent filmu. Do kin film ma trafić 4 października.
 • Andrzej Wajda, minister kultury Bogdan Zdrojewski, Janusz Głowacki i Robert Więckiewicz na bankiecie z okazji zakończenia zdjęć do "Wałęsy"
  W nocy z piątku na sobotę padł ostatni klaps na planie "Wałęsy". A w poniedziałkowy wieczór w warszawskiej Villi Foksal twórcy i aktorzy obrazu spotkali się na uroczystym bankiecie, aby w ten sposób uczcić zakończenie zdjęć. Byli wśród nich reżyser Andrzej Wajda, scenarzysta Janusz Głowacki i filmowi Wałęsowie – Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska. Na uroczystość przybył również minister kultury Bogdan Zdrojewski.